Ana Sayfa Gündem Galatasaray Efsane Oyuncularından Recep Tayyip Erdoğan’a Sırbistan’da forma jesti

Galatasaray Efsane Oyuncularından Recep Tayyip Erdoğan’a Sırbistan’da forma jesti

Galatasaray'ın eski futbolcularından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sırbistan'da forma jesti.

1528
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurtdışı gezilerine devam ederken Sırbıstana uğradı. Sırbıstan’da Galatasaray Futbol Takımının eski oyuncuları Cevad Prekazi ve Simovic ile buluştu. 

Cevad Prekazi 18 Ağustos 1957 tarihinde Kosava’nın Mitroviçe şehrinde doğmuştur. Cevad Prekazi  Kosava Milli takımında oynamaktaydı. Cevad Prekazi iyi oynamasının etkisi ile Yugoslavya Milli takımına seçilmişti.

Cevad Prekazi 18 yaşına geldiğinde ise Partizan ile profesyonel sözleşme imzaladı. Uzun süre partizan forması giydikten sonra Hajduk Splite’e transfer olmuştur. Bu takımda uzun yıllar Galatasaray Futbol Takımında oynayacağı arkadaşı Simoviç ile tanışmıştır.

Cevad Prekazi daha sonra Galatasaray Futbol takımına gelerek burada oynamaya başlar. Cevad Prekazi’yi Galatasaray’a çağıran Simoviç’ dir.

1985 yılında Galatasaray futbol takımında oynamaya başlamıştır. Cevad Prekazi’nin 1989 yılında Monaco’ ya attığı inanılmaz bir gol vardır. Bu gol Türkiye tarihi ne geçen gollerden birisidir. Maçın 51. Dakikasında yaklaşık olarak 38 metreden attığı gol Galatasaray ve Türkiye tarihinin en inanılmaz gollerindendir.

Simovic ise 1954 Karadağ doğumludur. Simoviç çok başarılı bir kalecidir. Cevad Prekazi gibi Simovic de Hajduk Split ‘ de oynamıştır. Hajduk Split’den Galatasaray’a transfer olmuştur. Türkiye’ye ilk geldiğinde çok fazla iddalı konuşan Simoviç kendine ilk gol atan kişiye altın saat alacağını söylemişti. İlk haftada Denizli Spordan gol yiyerek altın saati kaptırmıştı. Medyada ” gol yok kardeş” dediği hafta kalesinde atılan golleri görmüştü. Smovich penaltı kullanabilen kalecilerdendi.

Yukarıda kısa olarak hayatlarını ve Galatasaray’ da geçirdikleri günlerini anlattığımız futbolcular ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sırbistan’da buluşmuştur.

 Cevad Prekazi ve Simovic Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Galatasaray Futbol Takımının Formasını hediye etmişler. 

Cevad Prekazi ve Simovic  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sırbistanın başkenti Belgrad ‘da  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelde görüştüler. Yapılan bu görüşmeye Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli milletvekili Saffet Sancaklı da katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here