Ana Sayfa Gündem FETÖ Soruşturma Kapsamında Kayseri’de 262 Polis Açığa Alındı

FETÖ Soruşturma Kapsamında Kayseri’de 262 Polis Açığa Alındı

Devam etmekte olan FETÖ soruşturmaları kapsamında 262 polis memuru açığa alındı. Ülke genelinde ise 9 bin polis görevlerinden ihraç edildiler. Kayseri'den açığa alınanların isimleri açıklandı.

463
0
Paylaş

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin sonrasında Türkiye genelinde büyük çaplı operasyonlar gerçekleştirilmişti. Operasyonların gerçekleştiği üsreçte Olağanüstü Hal ilan edilerek yasal işlemler hızlandırılmıştı. Bu kapsamda yapılan soruşturmalar ile devlet kurumlarına sızan ve örgüt ile ilişkisi olanlar kurumlardan ihraç edilmişlerdi. Ani bir operasyon ile bugün itibariyle 9 bin 103 polis görevlerinden ihraç edilerek açığa alındılar.

KAYSERİ’DEN 262 MEMUR AÇIĞA ALINDI

Gerçekleştirilen ulusal soruşturmalar neticesinde 81 ilde personeller görevlerinden ihraç edildiler ve haklarında soruşturma başlatıldı. Kayseri Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapmakta olan statüsü birbirinden farklı 262 örgüt mensubu görevlerinden çıkarıldılar. Bu kişilerin isimleri ise çok geçmeden açıklandı. EGM’nin basın duyurusunda ise toplamda 9103 görevli işten uzaklaştırıldığı bilgisi yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here