Ana Sayfa Gündem Eğlence Merkezine Yapılan Operasyonda Tabanca Kaçak Sigara ve Binden Fazla Kaçak Alkol...

Eğlence Merkezine Yapılan Operasyonda Tabanca Kaçak Sigara ve Binden Fazla Kaçak Alkol Ele Geçirildi

Afyonkarahisar'da düzenlenen kaçakçılık operasyonunun bilançosu ağır oldu! Operasyonda tabanca, kaçak sigara ve binden fazla kaçak alkol ele geçirildi. Çok sayıda gözaltı var.

704
0
Paylaş

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’nde jandarma ekipleri alkollü bir eğlence merkezine baskın düzenledi. Güvenlik güçleri tarafından düzenlenen baskın sonucunda farklı markalardaki 1065 şişe kaçak alkol ele geçirildi.

İŞTE DÜZENLENEN O OPERASYONUN BİLANÇOSU

Jandarma ekipleri; 1 adet ruhsatsız tabanca, 22 adet tabanca mermisi, 5 gram uyuşturucu madde ve 1 gram esrar ele geçirdi. Operasyon esnasında toplam 6 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların adliyeye sevk edildiği belirtiliyor.

KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Silahlı terör örgütlerinin en büyük geçim kaynağının kaçakçılık olduğu biliniyor. Ülke sınırları güvenlik güçleri tarafından çok sıkı bir şekilde denetim altına alınsa da, kaçakçılığın önüne tam anlamıyla geçilememektedir.

Dün ise Van’da İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçakçılıkla mücadele operasyonlarının bilançosu açıklandı. Sadece son bir hafta içerisinde düzenlenen operasyonlar neticesinde 78 bin 389 paket kaçak sigara ele geçirildiği aktarılıyor. Aynı zamanda yurtdışından kaçak yollarla giriş yapan 71 cep telefonuna da el koyulduğu belirtiliyor. Operasyon esnasında toplam 38 zanlıya 1 milyon 97 bin 446 TL para cezası kesildiği aktarıldı.

ÜLKE EKONOMİSİNE CİDDİ ZARARLAR VERİYOR

Gümrük bilgisi olmadan ülke içerisine gizli yollarla sokulan mallar ülke piyasasında çok ucuza satılmaktadır. Piyasanın düşüşe geçmesi ve vergi oranlarında yaşanan artışlar da vatandaşları kaçak kullanımına teşvik etmektedir. Kaçakçılık anlamında en büyük artışın ise teknolojik ürünlerde olduğu görülmektedir.

Türkiye teknolojik ürünlerin çok büyük bir kısmını yabancı ülkelerden ithal etmektedir. Bundan dolayı da vergi ve döviz kurları sebebiyle kişi bu ürünlere çok yüksek fiyatlarla sahip olabilmektedir. İşte tam da bu noktada vatandaşlar da daha ucuz yoldan sahip olabilmenin yollarını aramaktadır. Bu anlamda vatandaşlar da kaçak ürünleri tercih etmektedir ancak bu durumda ülke ekonomisine derin darbeler vurmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here