Ana Sayfa Gündem Diyarbakır’ın Şilvan ilçesinde saldırıya uğrayan Uzman Çavuş Mehmet Kızıl şehit oldu

Diyarbakır’ın Şilvan ilçesinde saldırıya uğrayan Uzman Çavuş Mehmet Kızıl şehit oldu

Diyarbakır'ın Şilvan ilçesinde saldırıya uğrayan Uzman Çavuş Mehmet Kızıl bugün şehit oldu. Güvenlik güçleri saldırganın veya saldırganların yakalanabilmesi için çalışma başlattı.

718
0
Paylaş

Diyarbakır Şilvan kırsalında görev halinde olan Uzman Çavuş Mehmet Kızıl, sabah saatlerinde saldırıya uğradı. Kimliği tespit edilemeyen şahıslar, Kızıl’a aracından indiği esnada saldırdı. Saldırıda ağır yaralanan Uzman Çavuş hemen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Kızıl’a ilk müdahale ambulansta yapıldı.

Ağır yaralı olarak hastaneye yetiştirilen Kızıl, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırganların Kızıl’ı ağır yaraladıktan sonra olay yerinden hemen uzaklaştıkları belirtiliyor.

OLAY SAAT 09.45 SULARINDA GERÇEKLEŞTİ

Kendi özel aracıyla sabah saat 09.45’te Uzman Çavuş Mehmet Kızıl Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi yakınlarına geldi. Kızıl tam otomobilden iniyordu ki, bir anda kurşun yağmuruna tutuldu. Uzman Çavuş’un vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiği belirtiliyor. Hemen ambulans ile hastaneye kaldırılan Kızıl daha sonra Diyarbakır’a sevk edildi.

SALDIRGANLARIN YAKALANABİLMESİ İÇİN OPERASYON BAŞLATILDI

Güvenlik güçleri saldırının gerçekleştiği noktada detaylı bir inceleme yaptı. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra saldırganların yakalanabilmesi için geniş kapsamlı operasyon başlatıldığı bildirildi.

VALİLİK BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ İLETTİ

Valilik, Mehmet Kızıl’ın Diyarbakır Caddesi üzerinde sivil araçtan ateş eden bir terörist tarafından saldırıya uğradığını açıkladı. Diyarbakır Valiliği, Uzman Çavuş’un saat 11.15 sularında şehit olduğunu belirtti. Şehit Uzman Çavuş’a Allah’tan rahmet dileyen Diyarbakır Valiliği, ailesine ve millete de başsağlığı diledi. Olaya ilişkin Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Şehit Kızıl’ın yarın Güneyyurt Beldesi’ne defnedileceği kamuoyuyla paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here