Ana Sayfa Gündem Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, Adliyedeki Odasında Tartıştığı Bir Kişi Tarafından Silahla Yaralandı

Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, Adliyedeki Odasında Tartıştığı Bir Kişi Tarafından Silahla Yaralandı

Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, adliyedeki odasında tartıştığı bir kişi tarafından silahla yaralandı. Savcının durumunun ağır olduğu biliniyor. Detaylar yazımızda.

909
0
Paylaş

Son dönemlerde artan cinayet, silahlı saldırı ve terör olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Bu saldırılar ya aile arası tartışmalar, ya alacak verecek meseleleri ya da yüksek makam sahibi kişilere yönelik saldırılar. Bütün bunlara ufak tefek bir neden bulunabileceği gibi çoğu yaralanma, ölüm olaylarına da bir o kadar cevapsız kalınabiliyor. Belki bir nedeni var belki de yok, bunlar milletimiz ve insanlığımız için gurur ezici, üzücü ve acı verici olaylar. Hatta çoğundan ibret alıp kendimizi biraz daha korumacı bir yapıya bürüyebiliriz. Ülkemizde yönetime ve yönetime bağlı kurumlarda makam sahibi kişilere yönelik saldırılar çıkarlar, elde edilemeyenler veya sadece kin, nefret duygusu ile zarar verme isteğine bağlı olabilir. 

Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner Adliyedeki Odasında Saldırıya Uğradı

Bugün yine insanlık adına üzücü bir hadise gerçekleşmiştir. Anlatya’nın Korkuteli ilçesinde Adliye görevli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner makamında bir saldırıya uğradı. Bu saldırıda ağır yaralanan Küçüköner, ilk müdahele için önce Korkuteli Özel Yaşam Hastanesi’ne götürüldü. Fakat durumunun oldukça ağır olması nedeni ile ambulans helikopter ile Antalya’ya sevk edildi. Adliyede çıkan bir tartışma sonucu yaşandığı iddia edilen bu olay savcı Kadir Küçüköner’in neredeyse canına mal oluyordu. Saat 15:00 civarı gerçekleşen hadise hakkında ortaya atılan ilk iddia, savcıyı vuran kişinin adliyede polis memuru olduğu yönündeydi. Kadir Küçüköner’in adliyedeki odasına giren polis memuru T. A. adliyede katip olarak görev yapan eşi Ş. A. hakkında başlayan konuşmanın bir anda tartışmaya dönüşmesi ve sonucunda T. A.’nın savcı Kadir Küçüköner’i silah ile yaralamasıyla sonuçlandı. 

Olayın ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ifade verdi. İfadesinde Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner‘i yaralayan şahsın bir polis memuru olduğunu belirtmiş ve ifadesinde yer alan şu sözleri söylemiş; “Eşi adliyede katip olan polis memuru ile Kadi Küçüköner tartıştılar. Polis silahını ateşledi ve savcıyı yaraladı”

Anlatya’ya hastaneye sevk edilen Kadir Küçüköner’in durumunun ağır olduğu biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here