Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Polis Alımı ve PÖH Alımı Hakkında Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Polis Alımı ve PÖH Alımı Hakkında Açıklamalar

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılmasına ilişkin beklenen açıklama geldi. Açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. İşte açıklamaya ilişkin detaylar.

1246
0
Paylaş

15 Temmuz darbe kalkışması sonrası örgütün emniyet yapılanmasının çökertilebilmesi için büyük bir çaba sarf edildi. Cumhuriyet Başsavcılıklarının yürüttüğü soruşturmalarla binlerce örgüt üyesi polis görevden ihraç edildi. Bu durumda da Emniyet’te çok büyük bir açık oluştu. Bu açığın kapatılabilmesi adına da PÖH alımlarının kısa süre içerisinde başlayacağı tahmin edilmektedir. Halen de sürdürülen operasyonlarda emniyet mensupları için ihraç işlemleri devam etmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa süre önce Polis Akademisi’nin yeniden yapılandırılacağını açıklamıştı. Yapılan değişikliklerle birlikte artık sınavların Polis Akademisi dışında gerçekleştirileceği yer aldı. Bunun yanında artık sınavların tamamen bilgiye dayalı olarak gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Erdoğan, burada yapmış olduğu açıklamada polis alımlarıyla ilgili konuştu.

KOMİSER YARDIMCISI YETİŞTİRME PROGRAMLARI SÜRECEK

Polis alımlarının devam edeceğini ifade eden Erdoğan, 17-25 Aralık sonrası toplam 7 bin 347 kişinin göreve başladığını konuştu. Erdoğan, önceleri Polis Akademisinin 500 mezun verdiğini ancak şuanda bu sayının bin 859 olduğunu aktardı. Polis Akademisinde şuanda mevcut eksikliğin giderilmesi için çaba sarf edildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sivil öğrenci alımının devam etiğine dikkat çekti. Erdoğan, komiser yardımcısı yetiştirme programının sürdürüleceğini ifade etti.

PÖH ALIMLARI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi yetkililerinden henüz PÖH alımı yapılacağına ilişkin bir açıklama yapılmamıştır. Ancak açıklama yapılır yapılmaz alımlara ilişkin detayları paylaşacağız. Detaylar gelecek…

PÖH ALIMLARINDA DİKKAT EDİLEN NOKTALAR

PÖH alımlarında boy kilo orantısı çok büyük bir öneme sahiptir. Çok zayıf, çok şişman veya çok kısa kişiler başvurularda bulunamamaktadır. Bunun yanında kişinin özgeçmişinde ağır suçlardan hüküm giymesi, terör örgütleri adına faaliyet göstermesi alımlara engel teşkil etmektedir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here