Ana Sayfa Gündem Çevreciler Direndi Ama Yetmedi Albatros Satıldı

Çevreciler Direndi Ama Yetmedi Albatros Satıldı

Albartos arazisi için yapılan tüm direnişler boşa çıktı. Çünkü Albatros arazisi satıldı. Çevreciler bu satıştan dolayı çok üzgün olduklarını ifade ettiler.

667
0
Paylaş

Megakent İstanbul büyük bir arazi satışına ev sahipliği yaptı. İstanbul’un Büyükçekmece sahilinde yer alan 3 dönümlük arazi iki şirkete 160 milyon 30 bin liraya satıldı. Çevrecilerin gösterdiği tüm çabalar sonuçsuz kaldı. Albatros Parkı diye bilinen arazi için daha farklı planlar yapılıyordu. Konut ve turizm için ayrılan bu alan artık iki şirketin mülkü haline geldi. 

Çevrecilerin Çabası Yetersiz Kaldı.

Geçtiğimiz haftalarda çeşitli eylemlerde bulunan çevreciler bu parkın satılmasına maalesef engel olamadılar. Toplkam 30 dönümlükl(516 ada 5 parsel) arazi,11 Nisan’daki ihale ile “Ortak Girişim” teklifi veren iki şirkete toplam olarak  160 milyon 30 bin liraya satılmış oldu. 

 Ayrıca Büyükçekmece belediye yetkilisi bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama;“Bu alana belirtildiği gibi konut ve turizm alanı yapılması planlanıyor. Ancak orası park değil. Aslında bu arazi, Albatros Parkı’nın arka tarafındaki imarlı arazi. İmarı da yeni değil. 1972’den beri bu alan imarlı. Bu anlamda, parkı imara açıp sattılar demek doğru değil. Albatros Parkı denilen alan, o arazinin altındaki sahil şeridi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here