Paylaş

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde zabıta memuru olan Ahmet Gökalp, evdeyken cep telefonuna gelen bir kısa mesajı açtı. Mesaj içerisinde bulunan linki açan Gökalp’in telefonu sayfa açıldıktan sonra kilitlendi. Telefonunu açamayan zabıta memuru, telefonunu tamirciye götürdü.

13 bin lirasından oldu

Telefonunu tamir ettiren Ahmet Gökalp, intenet üzerinden su faturasını ödemek için banka hesabına girdi. Hesabına eriştiğinde hesabında 13 bin lirasının olmadığını gören zabıta memuru, hemen bankaya gitti. Banka görevlisinin yaptığı incelemede, 13 bin liranın başka bir hesaba aktarıldığı tespit edildi.

‘’3 aylık maaşım bir dakikada gitti’’

Hesap hareketlerine bakınca dolandırıldığını anlayan Ahmet Gökalp, çok üzüldüğünü belirterek 3 aylık maaşının bir anda gittiğini söyledi. Hesabındaki paranın 5 bin lirasının İstanbul’daki bir ATM’den, kalan 8 bin liranın ise başka bir ildeki banka şubesinden çekildiğini dile getirdi.

Ahmet Gökalp’in kısa mesaj ile gelen linke tıkladıktan sonra SIM kartının kopyalandığı ve böylece banka hesaplarına girilerek kendisiymiş gibi işlem yapıldığı belirlendi. Dolandırıldığı için büyük üzüntü duyan zabıta memuru vatandaşları uyararak ‘’Benim başıma gelen sizin başınıza da gelebilir. Bilmediğiniz numaralardan gelen mesajları açıp, linklere tıklamayın’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here