Ana Sayfa Gündem Bursa’da 1500 Polisin Katılımıyla Eş Zamanlı ‘Narko-Huzur Operasyonu’ Yapıldı

Bursa’da 1500 Polisin Katılımıyla Eş Zamanlı ‘Narko-Huzur Operasyonu’ Yapıldı

Bursa'da toplamda 1500 polisin katıldığı özel bir operasyon ile çok önemli bir narkotik çalışması ortaya çıkarıldı. Narko-huzur operasyonunda eş zamanlı baskınlar yapıldı.

955
0
Paylaş

Türkiye genelinde nartkotik suçlarla mücadele anlamında uyuşturucu tacirliği yapanlara yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Bu anlamda narkotik suçlarla mücadele ekiplerinin uyuşturucu kullandıran ve satanlara yönelik vurdukları yeni bir darbe kapsamlı bir operasyon ile gerçekleşti. Bursa’da eş zamanlı olarka gerçekleştirilen baskınlarla yapılan operasyona toplamda 1500 polisin katılımı sağlandı.

İl genelinde yapılan ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Ekipleri tarafından yapılan operasyonda ayrıca Özel Harekat, Asayiş ve Çevik Kuvvet timleri de yer aldı. Farklı ekiplerden toplam 1500 ekibin katılımı ile yapılan operasyonlarda büyük başarı elde edildi. Yapılan operasyonlara ayrıca Narkotik Ekiplere ait köpekler de katıldı. Şube ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalarda özellikle okullara yakın noktalardaki sokaklar ve caddelerde baskınlar düzenlenerek, operasyonlar gerçekleştirildi. Bu anlamda bölgelerdeki şüpheli kişilere de GBT sorgulaması yapıldı. İl Emniyet Müdürü Osman Ak, gerçekleştirilen operasyonlar ile ilgili yaptığı açıklamalarda, operasyonların devam edeceğinin altını çizdi.

Bursa’da uyuşturucu kullanımı ve kullandırılması ile ilgili olarak yapılan bu büyük çalışmanın Türkiye genelinde birçok ilde benzer şekilde gerçekleştirildiği ve gerçekleştirilmeye de devam edeceği beyan edilirken, son dönemlerdeki en büyük darbeler peşpeşe indiriliyor. Ülke genelinde özellikle yurt dışından ülkeye sokulan uyuşturucu maddelerin engellenmesi ve bu ticari akışın durdurulması için özellikle havaalanlarında ve kent merkezlerinde narkotik ekipleri tarafından birçok denetim uygulaması gerçekleştirilmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here