Ana Sayfa Gündem Başbakan Yıldırım’dan Esnafa Düşük Faizli Kredi Miktarı Arttırımı Müjdesi

Başbakan Yıldırım’dan Esnafa Düşük Faizli Kredi Miktarı Arttırımı Müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti grup toplantısında esnaflar için kredi miktarının artırılacağı müjdesini verdi. Peki esnaflar kaç paraya kadar kredi kullanabilecek?

661
0
Paylaş

Ülkemiz ekonomisinin en önemli destekçilerinden olan esnaflar, yaptıkları faaliyetler ile sürekli para akışını sağlamaktadırlar. Ülkenin bel kemiği diyebileceğimiz esnafların karşılaştıkları bazı problemler ile ticari faaliyetlerini yerine getirmekte zorlanabilirler. Bunun sonucunda ülke ekonomisinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu kapsamda devlet destekleri esnafların en büyük yardımcılarındandır. Devletin sağladığı faizsiz krediler ile ve uygun geri ödeme planları ile ihtiyaçlarını karşılayıp ekonomiye katkı sağlamaya devam ederler.

Bu kapsamda Başbakan Binali Yıldırım esnaflara yeni bir müjde verdi. Başbakan Binali Yıldırım yapılan Ak Parti grup toplantısında, esnaflara verdikleri önemi anlatarak, onların ülkenin can damarları olduğunu aktardı. Ayrıca esnaflara verilecek olan kredi miktarlarının 150 bin Türk Lirasından 200 bin Türk Lirasına çıkaracaklarını bildirdi. 

Başbakan Binali Yıldırım, açıklamalarına esnaflara müjde vereceğini söylerek başladı. Ak Parti’nin iktidar olmadan önceki yıl olan 2002 de esnafa verilen kredi miktarının sadece bir yılda 153 milyon Türk Lirası olduğunu, şuan ise 22 milyar Türk Lirası olduğunu aktardı. Ayrıca 2002 yılından bu zamana kadar 1.5 milyon esnafın yaklaşık 70 milyar Türk Lirası kredi kullandığını açıklarken, bu yıl ise esnafa 9 milyar Türk Lirası kredi kullandırdıklarıı aktardı. Başbakan Binali Yıldırım faiz oranlarıyla ilgili olarak da bir açıklamada bulundu. Faiz oranlarının esnafa yük olmaması için faiz oranlarının makul seviyelere gelmesi için çalıştıklarını, ülkenin büyümesi için bunların çözülmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasında 2002 yılı ile karşılaştırma yaparak devam eden Binali Yıldırım 2002 yılında esnafa verilen kredi miktarının 5000 bin Türk Lirası ile sınırlı olduğunu, şuan ise 150 bin Türk Lirasından 200bin Türk Lirasına çıkarılacağını aktardı. 

Tümhaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here