Ana Sayfa Gündem Avcılar Kaymakamlığı ile semt pazarları el ele uyuşturucu karşıtı mesaj verdi

Avcılar Kaymakamlığı ile semt pazarları el ele uyuşturucu karşıtı mesaj verdi

Son yıllarda ülkemizde de büyük ölçüde artış gösteren uyuşturucu bağımlılığına karşı Avcılar Kaymakamlığı ile semt pazarları el ele uyuşturucu karşıtı mesajı verdi.

699
0
Paylaş

Yasa dışı yollarla satışı ve kullanımı gerçekleştiren ve özellikle genç yaştaki bireylerin hayatlarını zehir eden uyuşturucu maddelere karşı gerek toplumsal duyarlılık denekleri ve gerekse il ve ilçe yönetimleri çok özel çalışmalara imza atıyorlar. Bağımlılığın önüne geçebilmek adına kurulan merkezlerin yanı sıra çeşitli kamu reklamları, broşürler ve etkinlikler ile uyuşturucuya karşı ülke genelinde el ele projeler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda uyuşturucu kaçakçılıkları ve kullanımı ile ilgili olarak haberlerde İstanbul ile ilgili sıkça karşımıza çıkan gelişmeler sonrasında Avcılar Kaymakamlığı özel bir çalışma başlattı. Avcılar ilçesinde birçok noktada kurulan standlarda uyuşturucu bağımlılığına karşı broşürler dağıtılarak vatandaşlar bilgilendirildi. Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan ve ona eşlik eden çok sayıda görevli semt pazarındaki masaların yanı başında standlar kurdular ve alışveriş için gelen vatandaşlara uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı ile ilgili olarak bilgilendirici broşürler dağıttılar.

PAZARDAN TAM DESTEK!

Avcılar’da kurulan semt pazarında vatandaşlara broşürler dağıtarak bilgilendirme yapan Avcılar Kaymakamlığı görevlilerinin uyuşturucu karşıtı çalışmalarına pazardaki esnaftan da destek geldi. Tezgahlarına kartonlara yazılı olarak uyuşturucu karşıtı mesajlar bırakan esnaflar vatandaşlara “bağımlı olma, özgür ol” mesajı verdi. Made bağımlılığı ve sonuçları ile ilgili olarak bilgilendirici içeriğe sahip broşürler vatandaşlara dağıtılarak, böyle bir durum veya kişi ile karşı karşıya kaldıklarında ne yapmaları gerektiği yönünde bilgilendirme yapıldı. Yakın tarihte çeşitli mekanlarda da gerçekleştirilen etkinlikler ile Avcılar’da uyuşturucuya karşı halk ile birlikte el ele savaş açılmıştı. Son aylarda tekrar popülerlik kazanan bonzai ve benzeri uyuşturucu maddelerin önüne geçebilmek adına İstanbul Narkotik Ekipleri de kritik noktaları özel bir denetime tabii tutmaya devam ediyor. Bu özel çalışmanın gençlerin geleceğini daha aydınlık bir hale getirmek için yapılıyor olması ise vatandaşı mutlu ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here