Ana Sayfa Gündem Atilla Taş Davası Son Durum ne? Tahliye Talebi Kabul Edildi mi?

Atilla Taş Davası Son Durum ne? Tahliye Talebi Kabul Edildi mi?

Fethullahçı Terör Örgütü'nün ( FETÖ ) medya yapılanmasına yönelik " şarkıcı Atilla Taş'ın da aralarında bulunduğu 25'nin tutuklu 29 kişinin yargılandığı dava da savcı tahliye istedi.

568
0
Paylaş

Şarkıcı Atilla Taş ve gazeteci Murat Asoy’un da aralarında bulunduğu FETÖ’nün medya yapılanması davasında Atilla Taş’ın esprili cevapları duruşma da gülüşmelere neden oldu. 7 aydır cezaevinde bulunan sanıklar için savcı tahliye talep etti.

Şarkıcı Atilla Taş’ın Yargılandığı Davada Savcı Tahliye İstedi

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, aralarında Ünal Tanık, Ufuk Şanlı, Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun da bulunduğu 25 sanık ile avukatları katıldı.

Sanık savunmalarının görüntülü ve sesli olarak kaydedileceğini belirten Mahkeme Başkanı İbrahim Lorasdağı,sanıklar hakkında iddanamede bulunan suçlamalarını ve sevk maddelerini sıralayarak varsa usule uygun taleplerin alınacağını daha sonra savunmaya geçileceğini belirtti.

Savunmasıyla dikkat çeken şarkıcı Atilla Taş, bu ülkeye asla ihanet etmediğini, söz konusu olan örgütle ilişiğinin olmadığını,Güney Doğu da askerlik yaptığını ve son olarak teröre lanet ettiği vurgusunu yaptı.

Silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan Atilla Taş ve beraberindekiler için 7,5 ile 15 sene hapis istemeğiyle cezalandırlmaları talep ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here