Ana Sayfa Gündem Atatürk Havalimanı’nda yabancı uyruklu iki kişi bir kadını vagona iterek cüzdanını çaldı!

Atatürk Havalimanı’nda yabancı uyruklu iki kişi bir kadını vagona iterek cüzdanını çaldı!

Atatürk Havalimanı'nda akıllara durgunluk veren bir gasp olayı yaşandı. Yabancı uyruklu iki kişi bir kadını vagona iterek cüzdanını çaldı. Suçlular operasyon ile gözaltına alındı.

656
0
Paylaş

İstanbul’un en işlek havaalanı olan Atatürk Havaalan’nda akıllara durgunluk veren bir gasp olayı yaşanmıştı. 4 Ekim tarihinde bir yakınını yolculamak üzere havalimanına giden M.U. isimli kadın eve dönmek için metro istasyonuna gitti. Durakta beklemekte olan kadın burada yabancı uyruklu iki gaspçının hedefi oldu. Yabancı uyruklu gaspçılar evine dönmek üzere istasyonda bekleyen M.U.’yu metro vagonuna ittikten sonra cüzdanını elinden çalıp olay yerinden kısa süre içerisinde kaçtılar.

Gerçekleşen olay spnrasında M.U. Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne giderek olay ile ilgili şikayette bulundu. Gasp edilen kadının verdiği bilgilere dayanarak Atatürk Havalimanı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekibi, metro istasyonunda bulunan güvenlik kameralarına kaydedilen görüntüleri inceleme altına aldı. Olayın gerçekleştiği anı görüntüleyen kamera kayıtları suçluları kısa süre içerisinde tespit etti. Elde edilen bulgulara göre gaspı gerçekleştiren iki kişinin Cezayir uyruklu oldukları ortaya çıktı. Kadını gasp ettikten sonra ise havalimanında bulunan ticari bir taksi aracılığı ile bölgeden uzaklaştılar.

Cezayir uyruklu iki suçlunun tespit edilmesi adına ticari taksi şoförü ile temas kuran emniyet görevlileri, gaspçıların Aksaray Vatan Caddesinde bir otelde kalmakta olduğunu tespit etti. Yapılan soruşturmalar sonrasında gaspçıların tam konumunu tespit eden güvenlik güçleri, otele gece saatlerinde baskın düzenledi. Baskın da yakayı ele veren iki gaspçı gözaltına alınarak Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne getirildikten sonra işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edildi.

Bu olayın ardından bölgede daha sıkı güvenlik tedbirleri alınması adına çalışmalar başlatıldı. Bu anlamda son dönemlerde havalimanlarında artan kaçakçılık, uyuşturucu tacirliği ve gaspçılık gibi suçların engellenmesi adına daha fazla güvenlik görevlisi bölgeye yönlendirildi. Gelecekte bu tip vakaların meydana gelmemesi adına vatandaşlara da dikkatli olmaları konusunda ve şüpheli olduğunu düşündükleri kişiler hakkında ihbarda bulunmaları için çağrıda bulunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here