Ana Sayfa Gündem Antalya’nın Serik ilçesinde bir otomobilde 420 kilo domuz eti bulundu!

Antalya’nın Serik ilçesinde bir otomobilde 420 kilo domuz eti bulundu!

Her gün televizyon kanallarından ilginç, şaşılacak haberler olmaz böyle bir şey dediğimiz olaylarla karşılaşıyoruz.Bugünde yine ilginç bir olay oldu. Antalya'nın Serik ilçesinde bir otomobilde 420 kilo domuz eti bulundu.

835
0
Paylaş

Domuz eti müslümanlara haram kılınmış hatta yasaklanmıştır.Bunun dinimizce yasaklanmasının birçok nedeni vardır. Sadece dinimiz gereği değil bilimsel olarak da domuz etinin yenmemesi konusunda uyarı vardır. Başta domuzlar pis olan gıdalarla beslendikleri için vücutlarında fazla mikrop bulundururlar. Bu mikropları insanlara bulaştırabilirler.Fare gibi kedi pisliği gibi birçok pis şeyleri yiyen domuzlar parazit veba mikrobu taşırlar ve bunuda yiyenlere çok kolay bulaştırabilirler. Bizim gibi müslüman ülkelerde yemesi haram ve yasak olan domuz eti diğer üğülkelerde çok sevilen ve tüketilen bir ettir..Hatta dünya standartlarına bakarsak dünyanın et ihtiyacının %38 ini domuz eti karşılamaktadır .Fakat bizim dinimize görede yapılan bilimsel araştırmalara  görede yenmesi sakıncalı bir ettir.. Birkere içinde taşıdığı büyüme hormonları sayesinde insanda aşırı kilo yapabilir , ,aşırı yağlı bir et olduğu için damar hastalıklarına neden olabilir gibi saymakla bitmeyecek zararları olan domuz eti başka ülkelerde  çok beğenerek tüketiliyor olabilir..Ama bizim inancımıza göre yememeliyiz.   Peki bu kadar zaraları olan ve domuz etinin yenmesi yasak olan bizim ülkemizde   domuz etinin ne işi var.

 Evet bugün polis ekiplerini bile hayrete  düşüren bir olay yaşandı.Antalya’nın Serik ilçesinde bir minübüsü durduran ekipler,aracın içinde tam 420 kilo domuz eti buldular.Türkiye ‘de ve bir minübüsün içinde domuz etinin bulunması haliyle polis ekiplerini de şaşırttı.Olay yerine çağrılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri yaptıkları incelemede   etlerin kaçak olarak kesildiği ve aracın içine saklanarak taşındığını  görüldü.Olaya şaşıran  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri’de .Yaptıkları incelemede etlerin kaçak kesilmiş domuz eti olduğu tespit edildi Aracın birçok yerine konularak taşınmaya çalışılan domuz etlerine el konuldu. .Aracın sürücüsüne soruşturma açıldı ve para cezası kesildi. Müslüman bir ülkede domuz etinin ne amaçla kesildiği nereye götürüldüğü,ne amaçla kullanılacağı yapılan soruşturmada netlik kazanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here