Ana Sayfa Gündem AK Partili Mehmet Ali Şahin İkinci evliliğini eski sekreteri Zuhal Fırat...

AK Partili Mehmet Ali Şahin İkinci evliliğini eski sekreteri Zuhal Fırat ile gerçekleştirdi!

Eski TBMM Başkanı ve Ak Parti milletvekili olan Mehmet Ali Şahin 3 yıl önce eşini kaybetmişti. İkinci evliliğini ise eski sekreteri Zuhal Fırat ile gerçekleştirdi.

606
0
Paylaş

Eski TBMM Başkanı ve Ak Parti Karabük Milletvekili olan Mehmet Ali Şahin bir dönem sekreterlik görevini yürüten Zuhal Fırat ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi. Ak Parti kurucuların olan Şahin’in düğününe, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu gibi isimler de katıldı.

Geçmişte TBMM Başkanlığı görevini yürüten Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ilk eşini yaklaşık 3 yıl önce kaybetmişti. İkinci kez nikah masasına oturan Şahin, kendisinden 28 yaş küçük, eski sekreteri Zuhal Fırat ile ikinci kez dünya evine girdi.

Ankara’da bir otalde yapılan nikah törenine katılan ünkü isimler gözlerden kaçmadı. Ankara’da Holiday Inn Otel’de gerçekleştirilen düğüne Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yanı sıra çok sayıda milletvekili de katıldı.

Mehmet Ali Şahin Kimdir?

Mehmet Ali Şahin, 16 Eylül 1950 tarihinde Karabük’ün Ovavık ilçesine bağlı olan Ekincik köyünde dünyaya geldi.

İlk öğrenimini doğduğu köyde tamamladı. Liseyi ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu.

Liseyi okuğu yıllarda köylerde imamlık yapan Şahin, lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra 1983 tarihine kadar serbest avukatlık yaptı.

Siyasete Refah Partisi Eminönü İlçe Başkanlığı ile atıldı. Daha sonrasında iki kez Belediye Başkanlığı adayı oldu. Fatih’te seçilmesine karşın pusulalardaki hata sebebiyle seçim tekrarlanınca Belediye Başkanlığı’nı Saadettin Tantan’a kaptırdı.

1996 yılında Refah Partisi İstanbul Milletvekilliği ile ilk kez meclise girdi.

2001 senesinde Adalat ve Kalkınma Partisi kurucuları arasında yer aldı. 59. Hükümette Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevi yaptı.

2007 senesindeki milletvekilliği sırasında 60. Hükümette Adalet Bakanlığı yaptı.

5 Ağustos 2009’da Meclis Başkanı seçildi ve bu görevi iki yıl sürdürdü. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here