Ana Sayfa Gündem 15 yıl boyunca karnında taşıdığı İkiz kardeşini sezaryen ile doğurdu !

15 yıl boyunca karnında taşıdığı İkiz kardeşini sezaryen ile doğurdu !

15 yıl boyunca karnında taşıdığı ikiz kardeşini sezaryen ile doğurdu.

677
0
Paylaş

Dünya genelinde tıp en önemli bilimlerden biridir. Tabii bununla birlikte birçok bilinmezliğe ve gizeme sahip. Yaşadığımız en ufak bir sağlık probleminde sağlık kuruluşlarının yolunu tutarız. Gelişen tıp sayesinde hemen hemen her hastalığa çözüm bulunabilmektedir. Şuan için çözümü bulunmayan hastalıklar için ise çok sıkı çalışmalar yürüten tıp uzmanları her zaman yoğun çalışmalar içerisindedirler. 

Tıp dünyasında en çok karşılaşılan vakalar ile ikiz bebek sahibi olanlarda karşılaşılabiliyor. Bebeklerin bazı problemlerden dolayı tek doğup diğerinin rahimde kalması problemi karşılaşılabilen bir sorundur. Çoğul gebeliklerde ikiz bebekler veya nadiren de olsa üçüz, dördüz gebelikler anneler ve doğacak çocukları için birçok riski de beraberinde getiriyor. Birden fazla bebek sahibi olacaklara teşhis konulurken ultrasonun yaygın olarak kullanılmaya başlanmasından önce anne rahminin normalden büyük olması ve duyulabilecek kalp atış seslerinin bir bebek kalp atışından fazla olarak duyulması ile anlaşılırdı. Bu durum günümüzde daha farklı bir şekilde anlaşılmakta ve teşhis konulmakta. Günümüz teknolojisi ile gebelik dönemlerinde kadınlar, kadın doğum uzmanlarına giderek ultrasonografi yöntemi ile bilgi sahibi oluyorlar.

Dünyanın güney ülkelerinden olan Malezya inanılması gerçekten kolay olmayan bir olay ile gündeme geldi. Tıp literatüründe daha önce karşılaşılmayan bu durum karşısında doktorlar büyük bir şaşkınlık yaşadı. Bu yıl içerisinde buna benzer bir olay daha yaşanmıştı. Fakat bu durum ondan biraz farklı olarak gelişti. Malezya’da yaşayan bir ailenin 15 yaşındaki çocukları ikiz kardeşini kanında taşıyordu. Durumun anlaşılması, çocuğun devamlı olarak mide bulantısı yaşaması ve bunun şiddetli olan ağrılara dönüşmesi üzerine ailenin çocuklarını hastaneye götürmesi sonucu anlaşıldı. Çocuğun 15 yıl boyunca kanında taşıdığı ikiz kardeşinin belirli aralıklar ile gelişim göstediği ve birçok organının gelişim gösterdiği tespit edildi. Ailenin gittiği Sultan Abdul Halim hastanesinde gözlemlenen bu durum aileyi ve hastane çalışanlarına büyük bir şok yaşattı. İkizinin kanında gelişen fetüsün cinsel organı ve saçlarının gelişim gösterdiği yapılan ameliyat sonucunda gözlemlendi. Ameliyat sonrasında fetüsün kanından çıkarılması ile genç mide bulantılarından ve karın ağrısından kurtuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here