Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre kısa çalışma ödeneği tüm sektörler için Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsamak üzere toplamda üç ay boyunca uzatıldı. Yapılan bu açıklamaların ardından sektör temsilcileri ve çalışanları bu kararı memnuniyetle karşıladı.

‘’Teşekkür Ederiz’’

Konuyla alakalı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye işçi Sendikaları Konfederasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Sendikalardan şu şekilde açıklamalar geldi:

‘’Kısa çalışma ödeneği sektör temsilcileri ve çalışanları açısından çok önemliydi. Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması kararı gerçekten çok kıymetli. Pandemi sürecinde esnafından çalışanına kadar ekonomik sıkıntı çeken birçok insan için kısa çalışma ödeneği önemli bir kaynak olarak dikkat çekiyor. Konuyla alakalı iradesini ortaya koyan sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. İşverenimize ve çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.’’

TESK Başkanı Erdoğan’a Teşekkür Etti

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Erdoğan’a kısa çalışma ödeneği ile alakalı talep bildirdiklerini ifade etti. Palandöken, bu talebin kısa bir süre içerisinde karşılık bulmasının işçileri ve işverenleri çok sevindirdiğini dikkat çekti. Konuşmalarını sürdüren Palandöken:

Turizm sektöründe KDV indirimleri mayıs ayında sona erecekti. KDV indirimleri haziran sonuna kadar devam edecek. Bu karar ekonominin gelişmesi açısından gerçekten olumlu bir karar olarak dikkat çekiyor. Ayrıca esnafımızı kira stopajı çok zorluyor. Daha önce %20 den %10’a düşürülen stopaj vergisi, pandemi sonuna kadar sıfırlanmalıdır.

Gürsel Baran’dan Erdoğan’a Teşekkür

Konuyla alakalı görüş bildiren Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Baran, “Üyelerimiz için kısa çalışma ödeneğinin uzatılması konusunda talep beyan etmiştik. Bu talebi dikkate alan ve kısa çalışma ödeneğini nisan mayıs ve haziran ayları olmak üzere üç ay boyunca uzatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz“ ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here