Ana Sayfa Ekonomi Kayaşehir TOKİ Çekilişi Sonuçları Asil Yedek Tam İsim Listesi

Kayaşehir TOKİ Çekilişi Sonuçları Asil Yedek Tam İsim Listesi

Kayaşehir TOKİ katılımcılarının merakla beklediği çekiliş gerçekleştiriliyor!

893
0
Paylaş

Ülkemizde devlet desteği ile birlikte ev sahibi olmak da çok kolay. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ülke genelinde inşaatlara devam ediyor. Yapılan inşaatlar genellikle kentsel dönüşüm bölgelerine yapılmakta. Bu şekilde hem şehrin genel görüntüsü düzeltilmeye çalışılıyor hem de yapılan konutları vatandaşların, bir müteahhittin yaptığından daha ucuza satın alma imkanı oluşuyor. 

Son olarak İstanbul Kayaşehir’de bir toplu konut inşaa eden TOKİ, buradaki konutlara başvuran kişiler için bir çekiliş yapacak. Küçükçekmecede 4-5 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan kura ile birlikte toplamda 1892 konut sahibi evine kavuşacak. 

ASİL VE YEDEK LİSTE NE ZAMAN AÇIKLANIR ? 

İstanbul Kayaşehir’de yapılan TOKİ konutları toplamda 868 ada 5 parsel, 919 ada 4-6 ve 9. parseller, 917 ada 6 parsel ile 869 ada 10 ve 11 parsellerde bulunmaktadır. Konut sahibi olmak isteyen kişilerin 5 Eylül – 20 Eylül tarihleri arasında başvurularını yaptığı TOKİ konutları için kura çekimi 4-5 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Hak sahipliği ve konut belirleme kurası olarak da adlandırılan kuralara 4-5 Ekim tarihinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi ev sahipliği yapacak. Saat 10:00’da başlayacak olan kurada 4 Ekim’de 2+1 konutların, 5 Ekim’de ise önce 3+1, daha sonra ise 1+1 konutlar için kuralar çekilecek.

Dolayısıyla asil ve yedek liste 5 Ekim günü akşamında tam liste halinde belli olacak ve size haberimizde ilk biz bildireceğiz.

Kurada konut satın alma hakkı kazanan kişiler peşinat bedelinden başvuru değeri düşülerek bu geri kalan tutarı 16 Ekim – 7  Kasım 2017 tarihleri arasında Halk Bankası İkitelli şubesine yatırmaları gerekmektedir.

İstanbul Kayaşehir Toplu Konut İdaresi kura çekimi intenet sitesinden canlı bir şekilde de yayınlanlanmaktadır. Toki’nin resmi intenet sitesine girerek canlı yayını izlemeniz mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here