Ana Sayfa Ekonomi HepsiBurada Satış Teklifleri için Dünyaca Ünlü Yatırım Şirketi Olan Goldman Sach ile...

HepsiBurada Satış Teklifleri için Dünyaca Ünlü Yatırım Şirketi Olan Goldman Sach ile Anlaştı

Ülkemizin önde gelen e-ticaret sitesinden olan Hepsiburada, satış teklifleri için dünyaca ünlü yatırım şirketi olan Goldman Sach ile anlaştığını duyurdu.

712
0
Paylaş

İntenet kullanımının her geçen yıl katlanarak artmasıyla, özellikle 2000’li yıllardan sonra dünya genelinde gelişen teknoloji ve bilişim sayesinde e-ticaret kavramı hayatımıza girmiştir. Geleneksel pazarlama yöntemlerine, intenet sayesinde globalleşmeyi ve hedef kitlesini arttırmayı seçen kuruluşlar, e-ticaret alanına giriş yapıp bu alanda öncü olma şansını elde etmişlerdir. Normal koşullarda 10 yıl gibi bir süreyi kapsayan markalaşma süreci, gelişen teknoloji ve e-ticaret sayesinde 1-2 yıla kadar inmiş durumdadır. Ülkemizdede her geçen gün gelişen e-ticaret sitelerinin başını çeken sitelerin başında da Hepsiburada.com gelmektedir.

HEPSİBURADA SATIŞ YETKİLERİ İÇİN GOLDMAN SACH İLE ANLAŞTI

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi olan Hepsiburada’nın satışı ile ilgili uzunca süredir bir konuşulan ve merak edilen konu, Hepsiburada.com yöneticisi olan Hanzade Doğan Boyner’in yaptığı açıklama ile netleşti.

Türkiye’de başı çeken ve birçok alanda müşterilerine hizmet sunan e-ticaret sitesi Hepsiburada.com yapılan açıklama ile dünyaca ünlü yatırım ve finans şirketlerinden biri olan Goldman Sach ile satış işlemlerinde teklif almak için anlaşmaya vardığını ilan etti.

1869 yılında kurulan, dünyaca ünlü yatırım ve finans şirketi olan Goldman Sach, Hepsiburada ile yaptığı bu anlaşma sayesinde, Türkiye’nin en büyük teknoloji girişimi çıkışına aracılık etmiş olacak.

Hepsiburada yöneticisi olan Hanzade Doğan Boyner, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin uluslararası e-ticaret piyasasındaki önemine ve potansiyeline vurgu yaparak, diğer e-ticaret sitelerine karşı yıkıcı değil, tam tersi onları da bu durum karşısında geliştirmeye teşvik ederek yapıcı bir hal sağladığını, ileriye dönük iş ortaklıklarının kurulmasının muhtemel olduğunu ifade etmiştir.

Hanzade Doğan Boyner’in verdiği bilgiere göre, bir büyük detay da Hepsiburada’nın büyüme rakamları hakkında. Hepsiburada, aylık 70 milyon ziyaretçiye 12 milyon ürün sunarak bu alanda Türkiye’nin en önde gelen e-ticaret firmasıdır. Geçtiğimiz yıl pazar yeri sistemini de faaliyete geçirerek, bünyesinde 8000’e yakın sanal mağaza barındıran e-ticaret sitesi satışlarını neredeyse 2 katına çıkartmıştır. 2017 yılında ise bu büyüme %40 oranında olması ön görülüyor.
.
Geçtiğimiz aylarda ortaya ortaya atılan, dünyada söz sahibi olan Amazon.com’un Hepsiburada’yı satın alması hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Amazon.com’un mart ayında aldığı souq.com ise 400bin ürün kapasitesiyle aylık 23 milyon ziyaretçiye ulaşıyor. Hepsiburada’yı alması beklenen Amazon.com, Türkiye e-ticaret siteleri arasında yeni bir rekabete yer açabilir. Bilindiği üzere Amazon.com’un en büyük rakiplerinden olan eBay 2011 yılında Gittigidiyor.com’un %93’lük hissesini satın alarak pazara giriş yapmıştır. Şirket  2016 yılında ise %100 sahibi olarak firmanın tek sahibi olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here