Ana Sayfa Ekonomi Gıda Bakanı Eşref Fakıbaba’dan Et Fiyatlarına İlişkin Müjdeli İndirim Açıklaması

Gıda Bakanı Eşref Fakıbaba’dan Et Fiyatlarına İlişkin Müjdeli İndirim Açıklaması

Et fiyatları ile ilgili olarak gündeme Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın taşıdığı müjdeli açıklama ile indirim çalışmalarının başladığı öğrenildi.

738
0
Paylaş

Türkiye’de ekonomik gidişatın düzenlenmesi ve dengelenmesi adına son dönemlerde çok önemli çalışmalara imza atıldı. Bu anlamda yerli üretim ve istihdamın artırılması adına gerçekleştirilen çalışmalar son dönemlerde etkilerini göstermeye başladı. Bu yönden Türk Lirası’nın 8 ay boyunca Dolar karşısında değer kazanması buna işaret ediyor. Ayrıca Borsa İstanbul’u değerlendirdiğimizde de BIST 100 endeksinin son 8 ay boyunca aralıksız olarak artışa geçmiş olması iyiye giden gidişatı anlamamızı sağlıyor. Öte yandan piyasadaki ürün fiyatları da düşmeye ve enflasyon gerilemeye başlıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba televizyonda verdiği müjdeli bir haber ile et fiyatlarının düşeceğine dair bildirimde bulundu. Bu müjdeli haber ile et fiyatları konusunda problem yaşayan birçok vatandaş sevindi. Katıldığı televizyon programı esnasında müjdeli haberi veren Fakıbaba, ucuz fiyattan et satışa sunulacağını beyan etti.

ET VE SÜT KURUMU ARACILIĞI İLE UCUZ ET

Büyük market zincirlerine kurulacak olan Et ve Sür Kurumu Reyonlarında vatandaşlara ucuz ve sağlıklı et satışı yapılacağını söyleyen Ahmet Eşref Fakıbaba, müjdeli haberi televizyonda verdi. İlgili alandaki çalışmanın talimatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığını söyleyen Ahmet Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu ile gerçekleştirecekleri ortak çalışmada, büyük marketlerde reyon kiralayacaklarını ve bu reyonlarda piyasadaki fiyatlara kıyasla çok daha cazip fiyattan kırmızı et satılacağını beyan etti. Bu durum ekonomik gidişatın da olumlu yönde ilerleyişine işaret ederken, et satın almak isteyen birçok kişi oldukça pahalı fiyatlara ulaşan protein kaynağı eti istediği kadar satın alamamaktan yakınmaktaydı. Şimdiye bu gelişme sonrasında, herkesin ete kolayca ulaşabilmesi ve dilediği gibi et tüketebilmesi için özel reyonlardan ucuz fiyata et alımı yapılabilecek ve herkes kolayca et tüketebilme şansına sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here