Ana Sayfa Ekonomi Et ve Süt Kurumu, Kasapları Bitirebilir!

Et ve Süt Kurumu, Kasapları Bitirebilir!

Geçtiğimiz günlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Et ve Süt Kurumu projesini açıklamasından sonra Esnaf ve Sanatkarlar'dan tepki gecikmedi.

1394
0
Paylaş

Türkiye’nin son 2 yıllık ekonomik değişimlerini ve kararlarını ele aldığımızda, genel olarak devlet destekli olarak kurum ve kuruluşların halkı finanse etmeye odaklı çalışmalar gerçekleştirdiğini gördük. Bu kapsamda esnaflar ve girişimciler büyük payı alırken, pazardaki vatandaş için de ucuz ürün sağlayacak kurum ve kuruluşların projeleri oluşturularak çalışmaya başlaması büyük ölçüde ekonomide rahatlama etkisi yarattı. Son dönemlerde ise Türkiye gündeminde et fiyatlarını yüksek ölçüde aşağıya çekecek yeni çalışmalara imza atılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın verdiği müjdeli habere göre, et fiytları oldukça düşük fiyatlara inecek ve halkın her kesiminin ete ulaşımı kolaylaştırılacak. Ortaya konulan yeni projeye göre Et ve Süt Kurumu’na özel olarak büyük marketlerde reyonlar kurulacak ve bu reyonlarda kurumun sağlıklı ve ucuz etleri satışa çıkarılarak vatandaşa et temin edebilme imkanı sunulacak. Ancak bu durum herkesi eşit ölçüde sevindirmedi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, bu uygulamaya yönelik tepkilerini gündeme getirdi.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’A İLETECEĞİZ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın müjdelediği ucuz et uygulaması ile ilgili olarak negatif görüşlerini dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, bu projenin hayata geçirilmesi halinde sokaktaki esnafın büyük darbe yiyeceğini vurguladı. Et ve Süt Kurumu’nun marketlerde ucuz et reyonları aracılığı ile şehirlerde yaygınlaşması durumunda, kendi işletmesini çalıştıran kasapların gelir elde etmesinin önüne geçileceği ve esnafların bundan ciddi anlamda olumsuz etkileneceğine işaret eden açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra ortaya koyduğu konuşmalarda esnafın ekonominin yapı taşı olduğu vurgusunu tekrarlayan Bendevi Palandöken, ilgili konuyu Başbakan Binali Yıldırım’a taşıyacaklarını ve bu konu ile ilgili olarak derhal bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here