Ana Sayfa Ekonomi Dolar Düşmeye Devam Ediyor

Dolar Düşmeye Devam Ediyor

1 Mayıs İşçi Bayramının resmi tatil olması sebebiyle işlem hacimlerinde büyük düşüş olmasına rağmen piyasalarda yapılan sınırlı işlemlerde dolar ve altının düşüşü devam ediyor.

636
0
Paylaş

Dolar fiyatlarında son dönemlerde yaşanan düşüş devam ediyor. Son aylarda rekor seviyelerde artış yapan doların birden düşmeye başlaması vatandaşı meraklandırıyor. Piyasalara doların sabah saatlerinde 3,55 TL civarında başladığı tespit edildi.

Dolar Düşmeye Devam Ediyor

Uzun bir süredir düşüş yaşayan dolar yeni haftaya da düşüş ile başladı. Küresel piyasaların son dönemlerde olumlu bir hava içerisine girmesi ile son zamanlarda rekor seviyelerinde yükselen dolar, hızlı bir şekilde düşmeye başladı.

1 Mayıs Pazartesi günü İşçi Bayramı’nın resmi tatil olması sebebiyle yurt içinde ve yurt dışındaki birçok ülkede piyasalar tatil ilan edildi. Dolar bu sabah saatlerinde piyasalara 3,55 TL olarak başladı. Sınırlı işlem gören gram altın ve doların TL karşısındaki düşüşü devam ediyor. ABD piyasalarında yarın yapılması beklenen Fed toplantısı sonrasında doların gidişatının tekrar gözden geçirilmesi planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here