Ana Sayfa Ekonomi Asgari Ücretlilere Müjdeli Haber Geldi! Vergi Dilimi Mağduriyeti Giderilecek.

Asgari Ücretlilere Müjdeli Haber Geldi! Vergi Dilimi Mağduriyeti Giderilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, asgari ücretlilerin vergi dilimine girmesi ile oluşan mağduriyetin giderileceğine dair açıklamalarda bulundu.

611
0
Paylaş

Türkiye gündemini bir anda çalkalamaya başlayan asgari ücretlerde vergi dilimi mağduriyeti ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kısa bir süre önce kolları sıvamıştı. Milyonlarca asgari ücret alan vatandaşı ilgilendiren çalışmalar ile vergi dilimi uygulaması sebebi ile ödeneğinden büyük kesintiler yapılan vatandaşlara düzenleme haberi ise bugün geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakanı Jülide Eroğlu, mecliste görüşmelerin devam ettiğini ve mağduriyetlerin giderileceğini açıkladı. Asgari ücret ile ilgili olarak ortaya çıkan hak kaybının telafisi ile ilgili olarak yapılan görüşmelerin olumlu yönde sonuç vermesinden hemen sonra düzenlemenin kısa bir süre içerisinde genel kurula taşınacağı ve asgari ücretle çalışıp vergi dilimi uygulaması sebebi ile mağdur olanların hak kaybının telafi edileceği açıklandı.

MİLYONLARCA VATANDAŞ O HABERİ BEKLİYOR

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda asgari ücretli olarak çalışan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kritik açıklamalara imza atarken; ilgili düzenlemenin meclise taşındığı duyurulmuştu. Bu kapsamda Ak Parti Genel Merkezi’ndeki Genişletişmiş Başkanlar İl Toplantısına katılan Jülide Sarıeroğlu, burada gazeteciler ile de süreç ile ilgili olarak paylaşımlarda bulundu. Konuşmasında asgari ücretli vatandaşların vergi dilimine girmesine yönelik olarak Ağustos ayı itibariyle çalışmalarını sürdürdüklerini beyan eden Sarıeroğlu, Ekonomi Koordinasyonu Kurulu Toplantısı’nda ilgili sürecin ele alındığını ve kararın alındığını açıkladı. Ak Parti adına da olumlu söylemlerde bulunan Jülide Sarıeroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın asgari ücret alan kişiler ile ilgili olarak verdiği demeçlerin altını çizerek bu konunun hassasiyetini ve dengenin korunmasındaki gerekliliğin detaylarını paylaştı. Son aşamalarına gelinen düzenlemenin onayı ile asgari ücret almakta olup mağdur olan vatandaşların vergi dilimi mağduriyetinin de telafi edileceğini açıklamasının ardından birçok vatandaşın heyecanlı bekleyişi de başlamış oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here