Ana Sayfa Ekonomi 2018 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi? Ne Zaman Düşecek? Konut Sahibi...

2018 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer mi? Ne Zaman Düşecek? Konut Sahibi Olmak İsteyenlerin Bekleyişi Sürüyor

Konut almak isteyenlerin umutlu bekleyişi sürüyor.Acaba 208 yılında banka konut kredi faizleri düşecek mi?

2174
0
Paylaş

İnsanın temel ihtiyaçlarından biridir konut sahibi olmak.Gerek ihtiyacı olduğu için olsun ,gerek  yatırım amaçlı olsun ,ev sahibi olmak ,hepimizin hayallerini süsleyen bir konudur.

Ev alırken yeterli birikimimiz yoksa Banka konut kredilerine ihtiyaç duyuyoruz.Bu konuda aklımıza bir dizi soru takılabilir.Bu sene ev alma planımız varsa acaba 2018’de faiz oranları düşermi?Biraz daha beklesem mi?diye düşünebiliriz.En düşük faizli konut kredisini hangi banka veriyor.krediyi hangi banmkadan alsam daha avantıjlı olurum diye hesaplar yaparız.

2017 yılının sonlarına geldiğimiz şu günlerde konut almak için kararsız kalanlar için 2018’de faiz oranları acaba nsıl olacak düşecekmi?yoksa yükselecek mi?

2017 yılında konut kredisi kullanımı diğer yıllarla kıyaslandığında  düşüş olduğu gözleniyor.Bunun nedeni banka faizlerinin yüksek olması ve düşecek olması yolundaki beklentiler.%1.20 civarında seyreden konut kredi faizleri yapılan baskılar sonucu bir tık aşağa çekilmişti.Bu durumda da yüksek faizle kredi kullanalar bankalara müracaat edip borçlanı yapılandırmak istemişler fakat bankalarca kabul görmemişlerdi.Bu nedenle insanlar en düşük faiz oranını yakalamak istiyorlar.Acele etmek istemiyorlar.

Yıl sonuna doğru kredi faizlerinin düşebileceği beklentisi var. Tabi bu konuda Cumhurbaşkanı’nın ;banka kredi faizlerinin çok yüksek olduğu biran önce düşürülmesi gerektiği şeklindeki açıklaması insanları bu konuda umutlandırdı

Düşük faizlerin sadece ev almak isteyenler için değil,müteahitler,inşaat şirketleri ve bankalar için de önem arz ettiğini görüyoruz.Çünkü düşen faizler ile konut piyasası canlanacak, daha ço9k ev satılacak,inşaar şirketleri daha çok para kazanırken kişiler de daha az para ödeyerek ev sahibi olacak .Böylelikle Devlet ekonomisi de canlanacak.

Cuhurbaşkanı’nın da yaptığı açıklamanın etkisi ile 2018 yılında banka konut faizlerinin bir miktar daha düşeceği tahmin ediliyor.Şimdilerde faiz oranları % 1 ile %1.20 civarında değişiyor.Tabi bu rakamlar bankadan bankaya veya kullnacağınız kredinin miktarına,taksit sayısına göre değişiklik gösterebiliyor.Şuanda en düşük faiz oranı %0.95 ile konut kredisi veren Banka Halk bankası. Bu nedenlede en çok tercih edilen banka olmuştur.

 

Kaynak : https://vizyonbilgi.com/2019-yilinda-konut-kredisi-faiz-oranlari-duser-mi-faiz-tahmini/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here