Ana Sayfa Ekonomi 2018 model yeni otomobillerin piyasaya çıkması ile ikinci el otomobillerin fiyatları yükseliş...

2018 model yeni otomobillerin piyasaya çıkması ile ikinci el otomobillerin fiyatları yükseliş gösterdi

İkinci el otomobil fiyatları el yakmaya başladı! 2018 model yeni otomobillerin piyasaya çıkması ile birlikte 2017 sonunda ikinci el otomobillerin fiyatları yükseliş gösterdi.

747
0
Paylaş

Türkiye’de bireylerin finansal açıdan en fazla yatırım yaptıkları alanlardan birisi de ulaşım sektörüdür. Bireysel olarak ulaşım ihtiyacını gidermek için bir otomobil sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş her yıl yeni otomobillere ve galerilerde satışa sunulmaya başlayan ikinci el otomobillere büyük ilgi göstermektedir. Haliyle de otomobil piyasasının da kendisine göre bir fiyat artış ve azalış düzeni bulunmaktadır. Bu kapsamda her yılın son aylarında, gelecek yılın yeni model otomobillerin piyasaya çıkması ile birlikte vatandaşların elini yakmaya başlayan ikinci el otomobil piyasası bu sene de gündeme geldi. Galericilerin çeşitli açıklamalarda bulunarak fiyatlar ile ilgili bilgileri paylaştıkları dönemde Bursa Oto Galericileri Odası Başkanı Hakan Yanık kritik bilgileri basın ile paylaştı.

“DÜŞÜK FİYATLI OTOMOBİL YOK”

2017’nin son aylarına girmemiz ile birlikte ikinci el taşıt fiyatlarının yükselmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bursa Oto Galericileri Odası Başkanı Hakan Yanık, artık düşük fiyata sahip otomobil sayısının oldukça az olduğunu, neredeyse hiç bulunmadığına işaret etti. Yanık konuşmalarında sıfır kilometre ve kullanılmış ikinci el otomobiller için her zaman müşteri bulunabildiğini, ikinci el araçlarda özelikle motor, kaporta, yürüyen aksan ve aracın kat ettiği kilometresinin fiyatı büyük ölçüde etkilediği yönündeki bilgileri paylaştı. Özellikle intenetten ikinci el araç satışları ile piyasada fiyatların anlamsız bir şekilde arttığını söyleyen Yanık, vatandaşların intenet sitelerinde araçlarını satışa çıkarırken benzer otomobilleri baz alarak fiyatlandırma yaptığını ve aslında diğerine göre daha düşük şartlarda olan aracın aynı fiyattan koyulduğuna dikkat çekti. Bu anlamda da intenetten araç satın alan kişilerin pazarlık yaparak fiyatı mantıklı seviyelere getirmeye çalıştıklarını söyleyen Yanık, fiyatlar konusunda iyi araştırma yapılmadan satın almanın hatalı olduğunu, bu gibi durumların genel piyasadaki fiyatları daha da artıracağına dikkat çekerek vatandaşları uyardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here