Ana Sayfa Eğitim STS Diş Hekimliği & DUS Sınav Sonuçları İçin Heycanlı Bekleyiş Sürüyor! Sonuçlar...

STS Diş Hekimliği & DUS Sınav Sonuçları İçin Heycanlı Bekleyiş Sürüyor! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

STS Diş Hekimliği sınavının ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı sonrasında adaylar sınav sonuçlarının açıklanması için heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler.

792
0
Paylaş

Sağlık alanında Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinden mezun olanların, bir branşta uzmanlık alabilmeleri için çeşitli aşamalardan geçmeleri gerekmektedir. Eğitim aldıkları süre boyunca tüm branşlardan staj alan öğrenciler, stajları sonrasında hangi alanda uzmanlık almak istediklerine karar vermektedir ve ardından sınavlara girerek bu alanlara yerleşmek üzere tercihler yapmaktadırlar. Türkiye’de Tıp Fakültesi için uygulanan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’un yanı sıra Diş Hekimliğinde Uzmanlık (DUS) ve STS (Seviye Tespit Sınavı) Diş Hekimliği sınavları gerçekleştirilmektedir. Bu sınavlar 10 Eylül tarihinde Türkiye genelinde gerçekleştirildi ve binlerce aday sınavda istedikleri puanı alabilmek için ter döktüler. Bu kapsamda sınava giren adaylar şimdi de sınav sonuçları için heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DUS 2017 sınav uygulaması için bu sene bir takım karışıklıklar söz konusu. Sınavdaki hatalı sorular ve hatalı yanıtlar nedeni ile sınava ilişkin soruşturma ve düzenleme çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda sınavdaki 21. ve 68. sorular iptal edilirken, 16. sorunun yanıtı B, 19. sorunun yanıtı ise E olarak güncellendi. Bu düzenleme değişiklikleri sonrasında STS Diş Hekimliği sınavında da aynı soruların sorulmasından dolayı STS için mahkeme kararı bekleniyor. İlgili kurumlar tarafından mahkemelik pozisyona düşen sınav ile ilgili mahkeme kararı belirlendikten sonra sonuçların resmi olarak adaylar ile paylaşılacağı bilgisi gündemde yer aldı. ÖSYM’den konu ile ilgili olarak yazılı bildirinin yapılacağı ve sınav sonuçlarının en kısa süre içerisinde meraklı bir bekleyiş içerisinde olan binlerce aday ile paylaşılacağı aktarıldı. Bu kapsamda sınava 10 Eylül’de giren ve sonuçlar için günleri sayan adaylar, bir miktar daha beklemek durumunda kaldılar ve bu bekleyiş süresi uzadıkça heyecan ve telaş da haliyle artmaktadır. Adaylar şimdi gözlerini ÖSYM’nin yayınlayacağı bilgi paylaşımlarına çevirmiş durumdalar ve beklemeye devam ediyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here