Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa’da Yerersiz Sınıflar Nedeni ile Okul Bahçesinde Konteynerda Ders!

Şanlıurfa’da Yerersiz Sınıflar Nedeni ile Okul Bahçesinde Konteynerda Ders!

Şanlıurfa'da öğrenci sayısının fazla olması sebebiyle okul bahçesine konteyner sınıflar kuruldu. O sınıflar öğrenci velileri tarafından okul bahçesinde protesto edildi.

735
0
Paylaş

Şanlıurfa’da 30 dersliğe sahip olan ve 1500 öğrenci bulunan bir okulda derslik yetersizliği sebebiyle konteyner sınıflar kuruldu. Kurulan bu sınıflara ise öğrenci velilerinden sert tepkiler geldi. Veliler okulun bahçesinde toplanarak çocukların bu şartlar altında eğitim görmesini eleştirdi.

Velilerin tepki gösterdiği bir diğer önemli nokta ise, kış aylarının çok yakın zamanda gelecek olması oldu. Soğuk kış aylarında öğrencilerin konteynerlerde eğitim görmesinin mümkün olmadığı belirtiliyor. Öncelikli olanın öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim hayatına devam edebilmesi olduğunun altı çizildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA GEREKLİ BİLGİLER AKTARILDI

Bir öğrencinin velisi, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne konuya ilişkin müracaatta bulunduğunu söyledi. Konteyner sınıf ihtiyacının özellikle de Suriyeli öğrencilerin okulda eğitim görmeye başlamasının ardından başladığı konuşuldu. Veliler, bu şartlar altında çocuklarını okula göndermeyeceğini belirterek durumu yoğun şekilde protesto etti.

Veliler, Suriyeli öğrencilerin gelmesinin ardından konteyner sınıfların koyulmasının, T.C. vatandaşlarına ikinci sınıf vatandaş gibi davranıldığını gösteriyor ifadelerini de kullandı. Yetkili isimlerin gerekli önlemlerin alması gerektiğini söyleyen bir veli, çocuklarının konteynerde eğitim görmesini istemediğini dile getirdi.

Suriyeli çocukların sınıflarda eğitim görüyor olmasını ancak T.C. öğrencilerinin konteynerlerde eğitim görmesinin kabul edilemez olduğunun altı çizildi. Atılan bu adımların hiçbir adalet anlayışına sığmadığı konuşulurken yetkili isimlerden henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Kısa süre sonra yetkili isimlerin duruma müdahale ederek gerekeni yapmasının beklendiği konuşuldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here