Ana Sayfa Eğitim NEF Vakfı 2017-2018 Yılı Üniversite Burs Başvuruları Başladı!

NEF Vakfı 2017-2018 Yılı Üniversite Burs Başvuruları Başladı!

Eğitim gönüllüsü olan Nef Vakfı, ihtiyacı olan birçok öğrenciye burs imkanı vermektedir. İhtiyacı olan öğrenciler için 2017-2018 Nef Vakfı burs başvuruları başlamıştır.

710
0
Paylaş

Türkiyede birçok öğrenci maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamamaktadır. İstediği, hedeflediği bölümü kazansa bile ailesinin askeri düzeyde aldığı maaş birçok insanın eğitim alamamasına sebep olmuştur. Ancak günümüzde birçok kurum ve kuruluş çocukların lisans düzeyinde eğitim alabilmesi için burs olanakları sunmaktadır. Devlet tarafından da çocukların okuması için verilen bu destek öğrencilerin ve ailenin yüzünü güldürmüştür. Hem burs imkanı hem de uygu şartlarda kalabileceği yurt imkanı sayesinde birçok öğrenci hedeflediği bölüme yerleşmiş ve okulunu bitirmiştir.

Devlet destekli bursaların yanında birçok kurum kuruluşta burs vermektedir. Türkiyede yaşayan birçok eğitim gönüllüsü de okuyan öğrencilerin yanında olmuşlar, okudukları sürece burs imkanı sağlamışlardır. Nef Vakafı Bursu’da bunlardan biridir. Lisans programına yerleşmiş ve maddi imkanı olmayan öğrenciler için Nef Vakfı burs olanağı tanımıştır.

Nef Vakfı burs başvuruları ne zaman?

2015’den bu yana eğitim gönüllüsü olarak maddi imkanı olmayan öğrencilere burs tanıyan Nef Vakfı, 2017-1018  1-14 Ekim itibariyle resmi sitesinde burs başvurularını açmıştır. Burs almaya hak kazanan öğrenci 1 yıl boyunca bu burstan faydalanacaktır. Ayrıca Nef Vakfı, eğitim başarısı yüksek olan öğrencilere 1.500 TL burs yardımıda yapmaktadır. 

Nef Vakfı şuana kadar 1.008 kişiye eğitimden yararlanabilmesi için burs vermektedir. 2017-2018 yılları arasında da bu burstan yararlanabilmek için ihtiyacı olan öğrencileri seçecektir.

Burs başvurusu nasıl yapılacak?

114 Devlet üniversitesine yapacağı duyuru ile işe başlayan Nef Vakfı, burs talebinde bulunacak öğrencilerin, www.nefvakfi.com adli resmi intenet sitesine girerek gerekli alanları doldurmasını ister. Gerekli şartları sağlayan öğrencilere geri dönüş yaparak Kasım ayında gerekli evrakları öğrenciden isterler. Bu belgeler incelendikten ve doğruluğu onaylandıktan sonra, 12 ay boyunca burs verme işlemi gerçekleşmiş olur. 

Ancak bu burstan sadece T.C. vatandaşları yararlanabilmektedir. Ayrıca başka herhangi bir yerden burs almıyor olmak ve aile gelirinin askeri ücretin aşağısında olması gerekmektedir. Aile üzerine herhangi bir tapunun bulunmaması ile birlikte öğrencinin başarı ortalamasının 2.0’ın üstünde olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan öğrenciler karşılıksız olarak Nef Vakfı’nın bursundan faydalanabilir. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here