Ana Sayfa Eğitim İstifa Eden ÖSYM Başkanı Yerine Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer...

İstifa Eden ÖSYM Başkanı Yerine Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer Oldu

ÖSYM yerleştirmelerinde yapılan hata sonucunda , Başkan Prof. Dr. Ömer Çelik istifa etmişti.Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yeni Başkanı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektorü Prof. Dr. Mahmut Özer oldu.

624
0
Paylaş

Ölçme, seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yerleştirmede yaptığı hatalardan dolayı bir süre önce Prof.Dr. Ömer Çelik görevinden istifa etmişti.Ömer Çelik’in istifasından sonra boşalan  ÖSYM başkanlığına kimin getirileceği merak ediliyordu.ÖSYM Başkanlığı’na Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Bülent Ecevit Üniversitesi Rektorü Prof.Dr. MAhmut Özer atandı.

1970 yılında Tokat’ta doğan Prof.Dr. Mahmut Özer ilk ve orta okulu Tokat’ta bitirdi.Üniversite eğitimini, istanbul Teknik Üniversitesi,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde tamamladı.Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi,Fen Bilimleri Ensitüsü Elektronik Mühenfdisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisans ve doktarasını tamamladı.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Prop.Dr. Mahmut Özer ilk olarak Devlet Hava Yolları İşletme Müdürlüğü Dalaman Hava alanında elektronik mühendisi olarak göreve başladı.Daha sonra Tokat Meslek Yüksekokul’unda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

 Zonguldak Karaelmas üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde Yardımcı Doçent olarak görevini sürdürdü.Yine aynı üniversitede iken Doçent olup çalışmalar yaptı.Profesör olarak ataması Temmuz 2010 da  olan Mahmut Özer Bülent Ecevit Üniversitesi Rektor’lüğüne getirildi ve halan orda  rektör olarak görevini yürütmektedir

Kendi alanı ile ilgili birçok yayını bulunan Prof.Dr. Mahmut Özer’in diğer alanlardada eserleri vardır.Mesela Yükseköğretim ile ilgili Yükseköğretimde kalite güvencesi ve Türkiyr’nin insan Kaynağının Belirlenmesi diye kitapları bulunmaktadır.2015-2016 dönemlerinde Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı yapmıştır.Ayrıca Meslek Yeterlilik Kurumu başkan vekili olan Mahmut Özer şimdiye kadar 24 yüsek lisans tezine ve 7 doktora tezine de danışmanlık yapmıştır.Birçok uluslararası ve ulusal dergilerde makaleleri bulunmaktadır.Yaptığı etkin çalışmalarının sonucu olarak ulusal ve uluslararası bilimsei toplantılarda sunulmuş ve baskısı olmuş 110 bildirisi vardır.

Aynı zamanda İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanlığı ve Türk Standartları Ensitüsü Genel Kurul Üyeliğinide yürüten Prof. Dr. Mahmut Özer,evli ve üç çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here