Ana Sayfa Eğitim İstanbul Valiliği 6 Ekim Okullar Tatil Mi? Açıklaması Bekleniyor

İstanbul Valiliği 6 Ekim Okullar Tatil Mi? Açıklaması Bekleniyor

İstanbul'un kurtuluşu olan 6 Ekim de okulların tatil olması bekleniyor. İstanbul valiliğinden bu konuda bilgilendirme yapması beklenmektedir.

606
0
Paylaş

6 Ekimde fethedilen İstanbul’un fethi 2017 yılında Cuma gününe denk gelmiştir. Cuma gününe denk gelen ve İstanbul’da kutlamaları yapılan İstanbul’un fethinde okulların tatil olup olmadığı sosyal medya üzerinden tartışılmaya başlandı. İstanbul’un fethinin kutlanması nedeniyle 6 Ekim’de tatil yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. İstanbul valisinden açıklanma beklenmektedir.

İstanbul’da yaşayanların kutlayacağı 6 Ekim İstanbul’un kurtuluşunda tatil olup olmayacağı henüz açıklanmadı. İstanbul’da yaşayan aileler valilikten açıklama beklemektedir. Çocuğu olan aileler 6 Ekimde okulların tatil olup olmadığını ve kutlamaların ne şekilde olacağı hakkında açıklamalar beklemektedir.

Özellikle İstanbul’da yaşayan ve okula giden çocuklara sahip olan vatandaşların sosyal medya üzerinden yoğun bir şekilde sordukları soru 6 Ekim tarihinde yani Cuma günü okulların tatil olup olmayacağı oldu. Sosyal medyada gündeme gelen konu hakkında İstanbul Belediye Başkanı seçimlerde kazanan isim Mevlüt Uysal açıklayacaktır. İstanbul belediyesinin bu konu hakkında kısa sürede açıklama yapması beklenmektedir. Mevlüt Uysal en geç yarın bu konu hakkında bir açıklama yapacaktır.

6 Ekimde daha önceki yıllarda da okul zamanına denk geldiği günler tatil olup olmayacağı fazlasıyla gündeme gelmişti. Geçtiğimiz yıl yani 2016 yılında 6 Ekim yine eğitim ve öğretimin olduğu güne denk gelmişti. İstanbul’un fethi ile ilgili kutlamalar veya herhangi yapılan hazırlıklar nedeniyle okullar tatil edilmemiş ve yapılan açıklamalara göre eğitim ve öğretime tam gaz devam edileceği belirtilmişti. Bu yılda eğitim ve öğretime denk gelen 6 Ekim İstanbul’un kurtuluşunda tatil olup olmayacağı gündeme geldi. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar İstanbul Belediyesinden açıklama beklemektedir. İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bu konuda açıklama yapacak olan kişidir. En kısa zamanda açıklama beklenmektedir. Cuma günü İstanbul’da kutlamalar ve hazırlıklar başlayacaktır. Okulların tatil olup olmadığı ise henüz belirlenmemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here