Ana Sayfa Eğitim DYK 1. Dönem Kursları Ne Zaman Sona Erecek? 2017-2018 Destekleme ve Yetiştirme...

DYK 1. Dönem Kursları Ne Zaman Sona Erecek? 2017-2018 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Tarihleri

Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru ve kurs tarihleri içeriğimizde yer almaktadır.

971
0
Paylaş

DYK Destekleme ve Yetiştirme Kursları, fiziken durumları uygun, öğrenci ve kursiyer kabul edecek kadar kapasitesi olan resmi ortaokul, imam hatip orta okulları, orta öğretim kurumları ve Halk Eğitim Merkezlerine bağlı olarak açılan kurslardır. Destekleme ve Yetiştirme Kursları ücretsizdir. Devam zorunluluğu vardır ve 10 devamsızlık sonunda bireylerin kayıtları silinir ve o dönem süresi sonuna kadar kayıt yaptıramazlar. Tekrar yaptırmak isteyen kişiler bir sonraki eğitim öğretim döneminde kayıt yaptırabilirler.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları mezun öğrencilere yönelik açılır. Bu kursların Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılır. Fakat Halk Eğitim Merkezlerinin bulunmadığı yerlerde ya da kursun açılmaması durumunda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı plana göre okul veya kurumların dersliklerinde açılabiliyor. Dersliklere katılım en az 10 en fazla 20 kişi olarak belirlenmiştir. Kursa katılım gösteren ortaokul ve imam hatip okulları öğrencileri haftalık ders çizelgelerinde bulunan derslerden eğitim alıyorlar. Ortaöğretim öğrencileri ise yine haftalık ders çizelgelerinde bulunan derslerden eğitim alıyorlar. Tabii ki bunun için öğrencinin ve velisinin talebi olması gerekmektedir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Eylül 2017 itibariyle öğrenci başvuruları alımına başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı resmi intenet sayfaları üzerinden yayımladığı bildiri ile 1’i yaz kursu olmak üzere 3 dönemde eğitim verileceğini bildirdi.. İlk dönem kursları Ekim ayı itibari ile birlikte başlayacak ve Ocak 2018’de bitecek. İkinci dönem kursları Şubat ayında başlayacak ve yıllık olarak kursa katılım gösteren kişilerle birlikte Haziran 2018’de son bulacak. Yaz kursları ise Haziran-Eylül tarihleri arasında yapılacak. Kursa katılım gösterek öğrenciler ders ve öğretmen seçiminde de bulunabilecekler.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Dönem Başlangıç ve Bitiş Tarihleri

Birinci dönem kursları, 2 Ekim 2017 tarihinde,

İkinci dönem kursları, 3 Mart 2018 tarihinde,

Yaz dönemi kursları ise, 2 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak.

Kurs Başvuru Tarihleri

Birinci dönem 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında,

İkinci dönem 7-18 Şubat 2018 tarihleri arasında,

Yaz dönemi başvuruları ise 18-24 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here