Paylaş

Burs Ve Kredi Alacak Öğrencilere Müjde! Burslar Ve Krediler Hesaplara Yatacak!

Burs ve kredi alarak öğrenimlerini devam ettirecek öğrenciler burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını merakla araştırıyorlar.

İlk defa burs ve kredi alacak olan öğrencilere ödeme müjdesi Bakan Kasapoğlu’ndan geldi.

Tam 398 bin 173 öğrenci için yapılacak olan ödemenin toplam tutarı ise 680 milyon 603 bin 508 TL olacaktır. Ödemeler bu gece başlayacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 öğretim yılı için burs-kredi başvurusu yapmış olan ve taahhütnameyi onaylayan yükseköğrenim öğrencilerine, ekim ayından başlayan üç aylık burs-kredileri bu gece hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrencilere ödemelerinin TC kimlik numaralarının son hanesine göre verileceğini açıkladı.

İlk defa burs ve kredi alacak olan 398 bin 173 öğrenciye tam 680 milyon 603 bin 508 TL ödeme yapılacağını duyuran Bakan Kasapoğlu, ödemelerin öğrencilere TC kimlik numaralarının son hanesine göre verileceğini açıkladı.

Ödemeler şu şekilde gerçekleşecektir:

  • TC’sinin son hanesi 0 olanlar 28 Aralık’ta ödemelerini alabilecekler.
  • TC’sinin son hanesi 2 olanlar 29 Aralık’ta ödemelerini alabilecekler.
  • TC’sinin son hanesi 4 olanlar 30 Aralık’ta ödemelerini alabilecekler.
  • TC’sinin son hanesi 6 ve 8 olanlar 31 Aralık’ta ödemelerini alabilecekler.

Burs ve kredi hakkı kazanan öğrenciler e-Devle üzerinden şifreleri ile burs taahhütname onaylama işlemlerini gerçekleştirebiliyordu. Burs ve kredi hakkı kazanan 15-18 yaş arasında olan öğrenciler ise velilerinin e-Devlet şifreleriyle burs ve kredi taahhütnamelerini veli onayını tamamlamalarının ardından kendi e-Devlet şifreleri ile kredi ve burs taahhütnamesini onaylayabiliyorlardı.

KYK ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla öğrencilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacaktır. Ancak KYK kredi ve burs hesabı taahhütname onaylama işlemlerinin sonrasında açılıyor. Bu konuyla ilgili detaylar Ziraat Bankası’nın resmi intenet sitesinde bulunan KYK sorgu ekranından öğrenilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here