Ana Sayfa Eğitim Bayburt Vakfı 2017-2018 Yılı Üniversite Burs Başvuruları Başladı

Bayburt Vakfı 2017-2018 Yılı Üniversite Burs Başvuruları Başladı

Bayburt Vakfı'nın 2017-2018 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine karşılıksız burs imkanı sağlıyor. İşte burs başvurularıyla ilgili detaylar ve başvuru süreci.

549
0
Paylaş

Üniversite öğrenimi öğrencilere de büyük masraflar yüklemektedir. Özellikle de ikamet ettiği şehrin dışında bir üniversite kazanan öğrenci maddi olanaksızlıklarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durumda da öğrencilerin eğitimini devam ettirebilmesi için birçok kurum karşılıksız burs sağlamaktadır. Bu noktada yerine getirilmesi gereken birtakım şartlar mevcut olmaktadır.

Maddi olanakları kısıtlı olan ve gerçekten maddi desteğe ihtiyacı olanlara bu imkanlar sağlanmaktadır. Bunun yanında pek çok kurum da üstün başarılı öğrenciler için bu imkanı mevcut kılmaktadır.

Bayburt Vakfı 2017-2018 yılında eğitim gören üniversite öğrencileri için karşılıksız eğitim bursu sağlıyor. Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerin 15 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını yapması gerekmektedir. İlk kez üniversiteye burs başvurusunda bulunacak olan kişilerin info@bayburtvakfi.org.tr adresine başvurularını iletmesi gerekiyor.

Üniversiteden burs almakta olan ve bursunu devam ettirmek isteyen kişilerin de yine aynı adrese mail atması gerekmektedir. Bu işlem için de belirlenmiş olan son tarih 15 Ekim 2017’dir.

BURS ALMAYA DEVAM EDECEK ÖĞRENCİLER NE YAPMALIDIR?

Daha önce maddi ihtiyacı sebebiyle üniversiteye başvuruda bulunan ve yeniden sıkıntılar yaşayan kişiler de başvurabilmektedir. Bu durumdaki öğrencilerin; öğrenci belgesini, not çizelgesini ve kaçıncı sınıfta olduğunu gösteren belgeyi vakfa iletmelidir.

Mail yoluyla başvuru yapacakların info@bayburtvakfi.org.tr adresine mail yollaması gerekmektedir.

Başvurularını posta üzerinden gerçekleştirmek isteyenlerin ise;

Kızılelma Caddesi, Ahmet Hikmet Sokak, NO:37 Fındıkzade FATİH/İSTANBUL’a posta göndermesi gerekiyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here