Paylaş

Öğrenciler için Diyanet vakfı tarfafından sağlanan burs imkanlarıyla yüzlerce öğrencinin eğitimine destek sağlanıyor. Bu hususta ilahiyat, tıp fakültesi, mühendis, hukuk, mimarlık bölümü öğrencileri bu yardımlardan faydalanıyor. Ayrıca sene boyunca başarı gösterip bir üst sınıfa geçen öğrencilere, şehit ve gazi çocuğu olanlara ve engelli, yetim durumda olan öğrenciler de bursdan faydalanıyorlar. 

Diyanet Vakıf bursu için başvurular, Türkiye Diyanet Vakfı resmi intenet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Bunun için başvuru zamanlarını takipte olmaları gerekiyor. Başvuru işlemini gerçekleştiren öğrenciler, eğer şartlar uygun ise mülakata alınıyor ve burs alıp almayacağı kesinleşiyor. 

Diyanet Vakfı’na ait birçok farklı burs imkanı öğrencilere veriliyor. Bunlar arasında Diyanet Vakfı Tanrı Bilim Akademi Bursu, Diyanet Vakfı İlahiyat Akademi Bursu, Diyanet Vakfı Hususi Destek Akademi Bursu ve Diyanet Vakfı Lisansüstü İlahiyat Bilimsel Niteliği Olan Bursu yer alıyor. Ayrıca mezunlar için Diyanet Vakfı Intenasyonal İHL Mezun Destek Bursu da mevcut. 

 Burs fiyatlarıyla ilgili olarak lisansüstü akademik bursu kazanan öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri  750 TL, doktora öğrencileri ise 1000 TL alarak burs ücretinden faydalanıyorlar. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, için burs ücretini nerden alabileceklerine dair bilgileri yine Diyanet Vakıf resmi web sayfasından öğrenebiliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here