Ana Sayfa Eğitim 2017 YDS Sonbahar Dönemi Soru Kitapçıkları 17 Eylül 2017 (Güz Dönemi)

2017 YDS Sonbahar Dönemi Soru Kitapçıkları 17 Eylül 2017 (Güz Dönemi)

17 Eylül 2017 (Güz Dönemi) YDS soru kitapçıklarını görebilmek ve sınav sonucunu öğrenebilmek için yapmanız gerekenleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

729
0
Paylaş

YDS (Yabancı Dil Sınavı) lise mezunu olan her öğrencinin girebileceği, kendi bilgilerini ölçebileceği bir sınavdır. YDS puanı ile kurumların yabancı dil bilgisi sorularına yanıt verebilirsiniz. Öneğin, bir iş başvurusu sırasında YDS puanınızı belirtmeniz, karşınızdakinin yabancı dil seviyenizi ölçebilmesi için yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu sınava girerek kendinizi deneyebilir, yabancı dil konusunda eksik olduğunuz noktaları öğrenebilirsiniz.

YDS’nin konusu ise sahip olduğunuz yabancı dil ile ilgili okulların müfredatlarındaki tüm konulardır. Yabancı Dil Sınavına girip başarılı olabilmek için sahip olduğunuz dile hakim olmak zorundasınız. Sınav esnasında sorulan soruları okuyup anlayabilmek soruları çözebilmeniz açısından önemlidir. Ayrıca kelime bilgisi de gerektiren bir sınavdır.

Bir yıl içinde iki kez yapılan YDS, güz dönemi ve bahar dönemi olmak üzere belirlenen zamanlarda yapılır. Sınavdan önce başvuru yapılması ve belirlenen ücreti ÖSYM’ye ait banka hesaplarına yatırmanız gerekmektedir. YDS puanı üniversitelere yapılan yüksek lisans ,doktora ya da doçentlik başvurularında işinize yarayabilir. Eğer iyi bir puana sahipseniz bu sizin için her zaman bir avantaj oluşturur. 

2017 yılının güz dönemi yapılan (17 Eylül 2017) Yabancı Dil Sınavına giren öğrenciler, soru kitapçıklarını ÖSYM’nin resmi intenet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresine girerek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sisteme giriş yaparak görüntüleyebilirler.  Ayrıca detaylı olarak gösterilen soru kitapçıkları ile adaylar sınavda işaretleme yaptıkları kağıdı ve doğru cevapları da aynı ekrandan görebilme şansı elde edebilecekler.

Ayrıca güz dönemi (17 Eylül 2017) Yabancı Dil Sınavına giren adaylar 10 Ekim ‘017 tarihinde saat 10:00 itibari ile sınav sonuçlarını öğrenebilir. Adaylar sınav sonuçlarını yine ÖSYM’ye ait resmi web sitesi olan ais.osym.gov.tr adresinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek sonuçlarını görüntüleyebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here