Ana Sayfa Eğitim 2017-2018 AÖO 1. Dönem Kayıt Tarihleri Uzatıldı

2017-2018 AÖO 1. Dönem Kayıt Tarihleri Uzatıldı

Açık Öğretim Ortaokul kayıt yenileme tarihleri 22 Eylül 2017'den ileri bir tarihi alındı. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuruda başvuru tarihlerinde ki değişiklikten bahsedilerek öğrenciler bilgilendirildi.

872
0
Paylaş

Açık öğretim ortaokulu kayıt yenileme tarihleri norma şartlarda 2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. dönem ilk başvuru ve kayıt yenileme tarihleri 21 Ağustos 2017 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasındayken Mzaeretli ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ise 16 Eylül 2017 ile 22 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılmaktaydı. Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu acil duyuruda şu bilgiye yer verildi. 2017/1. dönem Açık Öğretim Ortaokulu ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 30 Ekim 2017 tarihine kadar uzatılmıştır denildi. Yani son bilgiye göre öğreniciler 30 Ekim tarihine ilk kez kayıt olanlar kayıtlarını yaptırabilecek ya da kayıtlı olan öğrenciler kayıtlarını yenileyebilecekler. 2017- 2018 Açık Öğretim Ortaokul kayıt yenileme ücretlerinde değişiklik yapılmamakta geçen yılın ücreti olan  30 Türk Lirası kayıt yenileme bedeli olarak ödenecektir. Sınav bedelini öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı intenet sitesinden ödemeler bölümünden yatırabilirler. Ödeme esnasında adayın telefon numarası talep edilecektir. Onay mesajlarının alınması için gereklidir. Ayrıca kayıt bedelini anlaşmalı bankaların ATM’lerinden de yatırabilirsiniz. 

Açık Öğretim Ortaokuluna başvuracak adaylar 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle 14 yaşından gün almış olmaları gerekmektedir. İlkokul mezunları ve 4. sınıfı bitirenler, ilköğretim ya da ortaokulun 5,6,7 veya 8. sınıfından ayrılanlar, ortaokuldan ayrılanlarya da ortaokulu dışardan bitirme sınavına başvurup bitiremeyenler, yetişkinler 2. kademe eğitimi başarı belgesi olanlar, yetiştirici ve tamamlayıcı temek eğitim B kursu belgesi olanlar, yurt dışında eğitim görüp en az dördüncü sınıf düzeyinde denklik belgesi olanlar başvuruda bulunabilirler. Açık Öğretim ortaokulu başvuru belgeleri için T.C kimlik numarasını gösteren belge, son altı ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf, ilkokul mezunlarından diplomanın aslı, yetişkinler II. Kademe Okur Yazar Belgesi olanlardan belgenin aslı, diploması ve Yetişkinler II. Kademe Okur Yazar Belgesi kayıp olanlar, Belge Kayıt Öneğinin aslı, T.C. kimlik numarası olmayanlardan ilk kayıt sınav bedelinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı başvuru anında istenir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here