Ana Sayfa Dünya Tunus Sağlık Bakanı Slim Chaker Sağlık Koşusunda Hayatını Kaybetti !

Tunus Sağlık Bakanı Slim Chaker Sağlık Koşusunda Hayatını Kaybetti !

Tunus Sağlık Bakanı Slim Chaker, kanser kliniği için yapılan koşuda yaşamını yitirdi. Başbakan Youssed Chased, Sağlık Bakanının yakınlarına başsağlığı diledi.

758
0
Paylaş

Tunus Sağlık Bakanı Slim Chaker, 500 metrelik mesafe koştuktan sonra aniden rahatsızlandı. Sağlık ekipleri hemen Bakan Chaker’i hastaneye kaldırdı. Hastanede bütün imkanlar seferber edilmesine rağmen kurtarılamadı. Sağlık Bakanı’nın maratonda koşarken kalp krizi geçirdiği ifade ediliyor.

KANSERLE SAVAŞ KLİNİĞİ İÇİN DÜZENLENMİŞTİ

Tunus Sağlık Bakanı, kanserle savaş için bir klinik açma amaçlı düzenlenen koşuda koşmaktaydı. Bu anlamda Bakan Chaker’in ölümü Tunus vatandaşlarının yüreklerini dağladı.

Başbakan Youssef Chased Tunus Sağlık Bakanı için sosyal medyada açıklama yaptı. Chased, bir kardeşini ve meslektaşını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirtti. Başbakan, Sağlık Bakanı’nın soylu bir amaç uğrunda öldüğünün altını çizdi.

Maraton, çocuklara hizmet vermeye hazırlanan bir kanser hastanesi için düzenlenmişti. Pazar günü başlayan maraton sahil kenti Nebil’de başlamıştı.

Zeynel Abidin bin Ali, Slim Chaker’i geçtiğimiz ay sağlık bakanlığına atamıştır. Chaker daha önceki zamanlarda Maliye ve Gençlik ve Spor Bakanı olarak da görev yapmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here