Ana Sayfa Dünya Trump’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tebrik Telefonu

Trump’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tebrik Telefonu

ABD Başkanı Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu geldi. Referandum'dan galibiyetle ayrılan Erdoğan'a Amerika'dan ilk tebrik...

2181
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Nisan referandum seçimlerinden aldığı zaferden dolayı bazı ülkelerden tebrik telefonları alırken, dün Amerika Başkanı Trump’tan kutlama telefonu aldı. 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Tebrikleri alan Erdoğan daha sonra Suriye ile olan son gelişmeleri değerlendirdi. Ayrıca Trump ie Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ülkesine verdiği katkılardan dolayı minnettar olduğunu da söyledi.Trump ve Erdoğan kutlama için görüşme esnasında Suriye ve Esad hakkında ufak görüşmelerde sağladılar. 

ORTAK MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump’a nazik tebriği için teşekkür etti.  Telefon görüşmesi sırasında DEAŞ ile ortak mücadele konusunda da değinen Trump ve Erdoğan bu konuyla yakın zamanda ilgileneceklerini de söylediler. Terör örgütlerinin hakkında bazı adımların atılmasının gerektiğini vurgulayan Erdoğan ABD Başkanı’ndan da bu konuda gerekli olan desteği de aldı. 

ABD Başkanı Trump’ın tebrik telefonu etmesiyle, Suriye konusu da tekrar gündeme gelmiş oldu. ABD başkanı Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yaklaşık yarım saati geçen bir telefon görüşmesi gerçekleşti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here