Ana Sayfa Dünya Las Vegas Saldırganının DEAŞ’lı Olmadığı FBI Tarafından Açıklandı

Las Vegas Saldırganının DEAŞ’lı Olmadığı FBI Tarafından Açıklandı

Las Vegas'ta country müzik festivaline yönelik olarak gerçekleştirilen silahlı saldırı ile ilgili olarak harekete geçen FBI, saldırganın DEAŞ bağlantılı olmadığını açıkladı.

551
0
Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri, korkunç bir silahlı saldırı ile sarsıldı. Las Vegas’ta gerçekleştirilen bir contry müzik festivalindeki kalabalığa. festival alanının yanındaki Mandalay Bay otelinin 32. katından ateş açıldı. Alandaki izleyicilere ateş eden saldırgan 100’den fazla kişinin yaralanmasına, 58 kişinin ise hayatını kaybetmesine neden oldu. Saldırı sonrasında bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, saldırganın ölü olarak ele geçirildiği ise Las Vegas polisi tarafından duyuruldu. Saldırganın yanında görülen Asyalı kadın ile ilgili olarak ise arama çalışmaları son hız devam ediyor. İntihar eden saldırgan ile ilgili olarak devam ettirilen soruşturmalar ise FBI tarafından sürdürüldü. Saldırganın bir terör örgütü ile ilişkisi olup olmadığına yönelik olarak soruşturmalar ise sonunda netice kazandı.

FBI ONAYLADI

Saldırganın bir terör örgütü ile ilişkisi olup olmadığına yönelik olarak sürdürülen soruşturma çalışmaları FBI tarafından devralınırken, saldırganın DEAŞ ile ilişkisi olmasına yüksek olasılık veriliyordu. Ancak FBI’ın yaptığı çalışmalar sonucunda ölü olarak ele geçirilen saldırganın DEAŞ ile ilişkili olmadığı öğrenildi. Saldırı bir süre önce DEAŞ tarafından üstlenişmişti ancak kimliği deşifre edilen saldırgan Stephen Paddock’ın DEAŞ ile bağlantısının olmadığı öğrenildi. Saldırıda 58 kişiyi öldüren kişinin pilotluğa yönelik ve avukatlık lisanslarının bulunduğu tespit edilirken, saldırının hangi amaç ile gerçekleştirildiği deşifre edilmeye çalışılıyor. Saldırgan Stephen Paddock’ın yakınlarının olay sonrasında ise şoka uğradıkları, Paddock’ın sıradan bir hayat süren ve kumar oynamaktan zevk alan normal bir insan olduğu açıklamaları yapıldı. Saldırıdan sonra intihar eden Paddock ile ilgili geniş çaplı soruşturmalar devam ettiriliyor. Ortaya çıkarılan farklı bir detay ise Paddock’ın kendisine ait iki uçağının bulunması oldu. Hem maddi açıdan hem de fiziksel açıdan oldukça normal şartlara sahip olan Paddock’ın böyle bir saldırıyı gerçekleştirmesindeki amaç ise henüz tespit edilemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here