Ana Sayfa Dünya Kayıp Dağcı 47 Gün Sonra Sevgilisinin Ölü Cesedinin Yanında Bulundu

Kayıp Dağcı 47 Gün Sonra Sevgilisinin Ölü Cesedinin Yanında Bulundu

Kayıp Dağcının izine 47 gün sonra bulundu. Genç dağcı ölen sevgilisinin yanında 3 gün geçirdikten sonra bulundu.

5458
0
Paylaş

Geçtiğimiz günlerde  sevgilisi ile birlikte Himalayalar’da kaybolan 21 yaşındaki Tayvanlı amatör dağcı uzun süredir aranıyordu. Birlikte çıktıkları bu tehlikeli yolculuktan hemen sonra kaybolan ve tam 47 gün boyunca ulaşılmayan dağcıların izine bugün itibariyle  rastlandı. Tayvanlı dağcı zayıflamış bir şekilde bulunurken sevgilisi 3 gün önce hayatını kaybetmişti. Genç adam sevgilisinin yanında 3 gün kalmış ve ekipler tarafından bulunarak sağlık kontrolü için sağlık kuruluşuna kaldırıldı.

 Genç Dağcı Bulunduğuna Sevinemiyor

Kaybolduklarını anladıktan sonra yollarını bulabilmek için farklı yollar denemişler. Ancak en mantıklı olan yol nehri takip etmekte bulmuşlar.  Bir köye ulaşma ümidiyle takip ettikleri nehire düşen ve şelalenin altındaki kovukta yaşam mücadelesi veren çift  orada mahsur kalmış. 

 Kurtarma ekipleri iki dağcıyı aramaya başladı. Ancak izlerine 20 Nisan’da rastlandı. Araştırmalar derinleşerek devam etti. Bugün itibariyle genç dağcıya ulaşıldı. Fakat sevgilisi onun kadar şanslı değildi. Genç kadın 3 gün önce hayatını kaybetmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here