Ana Sayfa Dünya İsrail Ordusu Yine Gazze’ye Saldırdı!

İsrail Ordusu Yine Gazze’ye Saldırdı!

İsrail ordusu yine Gazze'ye saldırdı. 11 yıllık İsrail ordusunun yıkımına maruz kalan Filistin halkı, bu sabah başka bir saldırı ile uyandı. İsrail ordusu, Gazze'ye karşı saldırıda bulunduklarını söyledi.

814
0
Paylaş

İsrail ordusunun saldırgan tutumu hala devam ediyor. İsrailin yıllardır himayesinde bulunan, birçok yıkımın yaşandığı ve masum insanların öldüğü Gazze’ye tanklarla yeni bir saldırı düzeledi. 

12 senedir İsrailin baskısı ve şiddetine mağruz kalan Gazze, yeni bir saldırı ile karşılaştı. İsrail yetkilileri Gazze sınırından ateş açıldığı için karşı saldırıya geçtiklerini söyledi. Ancak Gazze’den gelen saldrının herhangi bir grup tarafından üstleneni çıkmadı. 

Saldırı sonunda herhabgi bir yaralanma ve can kaybının yaşanmadığı söylendi. 

Hamas seçimleri kazanmasının ardından birçok Filistin halkı hayatını kaybetti. 2006’dan bu yana Gazze, İsrail askerlerince baskı altnda bulunmaktadır. 

Gazze’den atılan füzeyi herhangi bir Filistinli grup üslenmedi. Sabaha karşı karşı saldırıya geçen İsrail ordusu savaş uçakları ile hava saldırısına geçti. Gazze bölgesinin belirli yerleri uçakla bombalandı. İsrail ordusu, Kassam tugaylarına ait içerisinde teşhizat bulunan iki mevziyi vurdu. Bu dururumdan çevredeki evlerde zarar gördü ancak herhangi bir yaralanan ya da ölen olmadı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here