Ana Sayfa Dünya İran’da 50’den Fazla Madenci Göçük Altında Kaldı

İran’da 50’den Fazla Madenci Göçük Altında Kaldı

Hazar Denizi kıyısındaki Zemestanyurt kömür madeninde yerel saate göre 12:45 de meydana gelen patlamada 50'den fazla madenci göçük altında kaldı.

606
0
Paylaş

İran’ın kuzeyinde bulunan kömür madenindeki patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var. 50’den fazla madencinin de göçük altında kaldığı patşlamada kurtarma çalışmaları devam ediyor.

50’den Fazla Madenci Göçük Altında Kaldı

Hazar Denizi kıyısındaki Zemestanyurt kömür madeninde meydana gelan patlama çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi. Yerel saatle saat 12:45’te meydana gelan patlamada yerel medyanın haberine göre 80 madenci madende mahsur kaldı. Patlamanın hemen ardından olay yerine çok sayıda ambulan ve kurtarma görevlileri aktarıldı.

Madenden çıkarılan yaralılar bir an önce hastanelere yetiştirildi Yaralıların arasında durumu ağır madencilerin de olduğu bildirildi. Meydana gelen patlamada ölü ve yaralıların sayısı hakkında net bir bilgi verilmezken, 50’den fazla madencinin göçülk altında kaldığı bildirildi. İran Kızılayı Arama Kurrtarma Birimi Başkanı Şahin Fethi, kömür madenindeki patlama ile ilgili olarak, patlamaya gaz sıkışıklığının neden olduğunu ifade ederek “Kömür madenindeki patlamanın nöbet değişimi saatinde  meydana geldiği, bu nedenle göçük altında kalan madencilerin sayısının yüksek olduğu tahmin ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here