Ana Sayfa Dünya Almanya’nın Bremen kentinde akıl almaz olay! Kerim Uçar’ın dalağı yerine sağlam böbreğini...

Almanya’nın Bremen kentinde akıl almaz olay! Kerim Uçar’ın dalağı yerine sağlam böbreğini aldılar.

Hastanede yanlışlıkla dalağı yerine böbreği alınan genç büyük üzüntüde. Doktorlar ise hatalarına sebep olarak böbreğin aşşağı kayıp dalağın yukarı çıkmasını gösteriyorlar.

1399
0
Paylaş

Almanya’nın Bremen kentinde akıl almaz olay. 18 yaşında ki Kerim Uçar’ın dalağı yerine sağlam böbreğini aldılar. 

Almanya’da bu kadar da olmaz dedirten olay gencecik bir oğlanı böbreğinden etti. Doktorların hatası olan olay sonucunda doktorların söylemesine göre böbrek aşşağı kaymış, dalak yukarı çıkmış sonuç olarak böbrek alınmış.

Kerim Uçar çocuk yaşlarından bugüne kadar hücre anemi rahatsızlığı yaşıyordu. Bundan 10 sene önce 2007 yılında tedavi amacıyla Prof. Hess Kliniği’nde tedavi amaçlı olarak dalağının bir  bölümü alındı. Bu tedavide  sonra Kerim Uçar’ın rahatsızlıkları devam etti ve bu ameliyat bir çözüm olmadı. 

Kerim Uçar aynı hastahanede tedavisine devam ederken yeniden bir dalak ameliyatı olması gerektiği söylendi ve bu sefer dalağının tamamen alınacağı bilgisi verildi. Söylenenleri kabul eden  Uçar 5 ekimde ameliyat masasına yatarak ameliyat oldu. 

Nihayet sıkıntılarımdan kurtuldum derken Kerim Uçar yeniden  bir belanın içine düştüğünü ameliyattan bir gün sonra doktorların yanlışı fark edip annesine söylemesi ile öğrendi.

Doktorlar dalak yerine böbreği aldıklarını ilk olarak anne Duna Uçar’a söylediler. Duna Uçar’ın söylediğine göre böbrek aşşağı kaymış dalak ise yukarı çıkmış. Hata da bu sebepten ötürü olmuş. Dalak yerine böbrek alındığı ise yapılan pataloji sonucu meydana çıkıyor.

Aile bu olayın ardından haklı olarak çok fazla sinirleniyor ve savcılığa gidiyorlar. Aile savcılığa suç duyurusunda bulunarak hatayı yapanların cezalarını almasını istiyor. Bremen Savcılığı sözcüsü Silke Noltensmeier yapılan bu suçlamayı doğruladı. Bremen savcılığı sözcüsü Silke Noltensmeier Prof. Hess Kliniğinde doktorların yanlışlık yaparak Kerim Uçar’ın dalağı yerine böbreğinin alındığına dair bir suçlama yapıldığınıda kabul etti.

 Hastahane yetkilileri ise ” biz soruşturma tamamlanmadan ve bize yönelik suçlamanın ne olduğunu öğrenmeden konu ile alakalı bir açıklamada bulunmak istemiyoruz” dediler.

Burada olan tabiki de Kerim Uçar’a oldu. Anlık bir hata ile böbreğini kaybeden genç ben bir an evvel iyileşip arkadaşlarımla futbol oynamak istiyorum dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here