Ana Sayfa Dünya Almanya Türkiye’deki Temsilciliklerini Bir Süreliğine Kapattı

Almanya Türkiye’deki Temsilciliklerini Bir Süreliğine Kapattı

Almanya sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla Türkiye'deki Büyükelçiliklerin bir süreliğine kapatılacağını açıkladı. Gerilimin tırmandığı bu açıklamaya ilişkin detaylar.

623
0
Paylaş

Almanya Büyükelçiliği Twitter üzerinden Türkiye hakkında bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda Almanya Büyükelçiliği temsilciliklerinin 3-31 Ekim 2017 tarihlerinde kapalı olacağı yer aldı.  Almanlar için 3 Ekim Alman Birlik Günü ve 31 Ekim Reform Günü’nde büyükelçilikler kapatılacak.

ALMANYA-TÜRKİYE GERİLİMİ ÜST SEVİYEYE ULAŞMIŞ DURUMDA

Özellikle de 16 Nisan referandumu sırasında Almanya ile ilişkiler gerginleşmişti. Referandum propagandalarının yapılmasına izin verilmemesi büyük sıkıntılara yol açmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel arasında sert diyaloglar geçmişti.

Erdoğan, 16 Nisan referandumunda Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye karşı haksız bir tutum takındığını belirtmiş ve Almanya’ya gitmeyeceğini açıklamıştı. ‘’Aynı samimiyeti görmedik.’’ diyerek sitem eden Erdoğan, bizi kabullenmediler dedi. Sorunun Türkiye’den kaynaklanmadığı açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, içlerinde dürüst olanlar da var açıklamasını yaptı.

İki ülke arasında gerilim hat safhadayken Almanya Büyükelçiliklerinin bir süreliğine kapatılması ardından gerilim tavan yapmış durumdadır. Detaylar gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here