Ana Sayfa Dünya ABD’den Ürküten Haber! 15 Ekim’de Dünyanın Sonu Mu Geliyor?

ABD’den Ürküten Haber! 15 Ekim’de Dünyanın Sonu Mu Geliyor?

ABD'den ürküten haber ! 15 Ekim'de dünyanın sonu geleceği yönündeki söylemler insanları korkuttu ve şüpheye düşürdü.

1050
0
Paylaş

ABD basınında bugün yer alan bir haber herkesi ayağa kaldırdı. Son zamanlarda oldukça alışık olduğumuz “Dünyanın sonu geliyor” sözlerine bir yenisi ABD’de eklendi. Üstelik tarih çok yakın.

Amerika Birleşik Devletlerinde hristiyan bir tarikatın mensuplarından David Meade yaptığı iddiada henüz varlığı kanıtlanmamaış olan X gezegeni’nin Dünya’ya en yakın konumuna bu pazar günü geleceğini iddia etti. Açıklamada ayrıca Meade’in bu konumun yakınlığı ile alakalı olarak gezegenimizde fay hatlarının harekete geçeceğini, deprem, tsunami ve volkanik patlamaların yaşanacağını iddia etmesi ise başka bir korkutucu öğe olarak açıklamanın içinde bulunuyor. 

BU PAZAR !

David Meade’in iddia ettiği tarih ise 15 Ekim Pazar günü olarak gözüküyor. David Meade’in yaptığı açıklama ile birlikte geçmiş açıklamaları da ortaya çıkmaya başladı. Daha öncesinde 23 Eylül’de dünyanın sonunun geleceğini iddia eden Meade, ağustostaki güneş tutulmasından sonra kasırgaların sayısının ve şiddetinin arttığına dikkat çekti ve aslında teorisinin doğru olduğunu kendince ispatlamış oldu diyebiliriz.

NASA’DAN AÇIKLAMA

 David Meade’in açıklamalarının ülke basınında büyük ilgi görmesi ve halkın bu haberlerden etkilenmesi sonucunda Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi olarak bilinen NASA da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. NASA yaptığı açıklamada son zamanlarda basında ve ekranlarda oldukça fazla yer bulan bu tarz haberlere ilgi gösterilmemesini tavsiye etti. David Meade’in açıklamalarını NASA yayınlarken herhangi bilimsel bir kanıtı olmayan kişilerin sözlerine inanılmaması gerektiğinin de altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here