Ana Sayfa Dünya ABD’de Nate Tropikal Fırtınas ile Birlikte Bölgede Yeni Bir Kırmızı Alarm Verildi

ABD’de Nate Tropikal Fırtınas ile Birlikte Bölgede Yeni Bir Kırmızı Alarm Verildi

Amerika Birleşik Devletleri'ne art arda vuran kasırgalar sonrasında şimdi de Nate tropikal fırtınasının vuracağı açıklandı.

841
0
Paylaş

Kuzey Amerika kıtası peşpeşe meydana gelen doğal afetler ile büyük ölçüde sarsıldı. Birçok kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce insanın evsiz kalmasına ve yaralanmasına sebep olan doğal afetler Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanus cephesinden peşpeşe vurdu. Gerçekleşen afetler sonrasında bölgelerde güvenlik önlemleri alınırken, bölgede restorasyon çalışmaları başladı. Şimdiyse Amerika Birleşik Devletleri’nin güney bölgesinde başlayan Nate Tropikal Fırtınası’nın kasırgaya dönüşmesi ile birlikte bölgede yeni bir kırmızı alarm verildi. Ülkenin güney kesiminde yer alan Missisipi, Lousiana, Alabama eyaletlerinde etkili olması beklenen kasırga nedeni ile bölgede birçok vatandaş ise panik halinde. Orta Amerikayı yüksek ölçüde etkileyen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan tropikal fırtınanın kasrıgaya dönüşmesi ile birlikte etkisinin de şiddetleneceği düşünülüyor.

ORTA AMERİKA’DA 25 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Meydana gelen tropikal fırtınanın etkisi ile Nikaragua, Kosta Rika ve Honduras’ta 25 kişi hayatını kaybetmişti. Nate Tropikal fırtınasının hareketliliklerinin devam ettiği açıklanırken şimdi ise fırtınanın Meksika Körfezi’ne doğru ilerlediği açıklnandı. Bölgede vatandaşlara kasırga uyarısı verilirken, kırmızı alarm ile önlemlerin alınması adına çalışmaların başlatılması bilgisi verildi. Birçok vatandaşın korkulu günler geçirmesine neden olan fırtınanın şiddetlenmesi ile birlikte yönünü okyanusa doğru çevirmesine de olası gözle bakılıyor.

Geçtiğimiz aylarda bölgeyi vuran Irma ve Maria kasırgaları sonrasında şiddeti daha düşük olarak görülen Nate kasırgasının korkusu ile binlerce vatandaş şimdiden sığınaklara yerleşmiş durumda. Bölgedeki vatandaşlar erzak ve su depolama işlerini de şimdiden tamamlamış durumdalar. İlgili kasırga ile ilgili olarak Donald Trump’ın da kasırga nedeni ile önlem alınması için çağrıda bulunduğu öğrenildi. Ayrıca bölgelerdeki yetkililerinde, özel güvenlik önlemleri almaları için çağrıda bulunulduğu öğrenildi. Fırtınanın etkisi ile dalgaların da yükselebileceği ve sahil şeridindeki vatandaşların bölgelerden uzaklaşmaları gerektiği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here